12/15/2004
Євген ЖОВТЯК вважає, що ЯНУКОВИЧ та АЗАРОВ “так набазарувалися, що немає чим решти давати”
“Набазарувалися – поїхали, Федоровичу, додому, тому що немає чим решти давати,” - цю традиційну фразу Микола Янович АЗАРОВ має всі підстави виголосити Віктору Федоровичу ЯНУКОВИЧУ, коли той прийде востаннє у кабмінівський відділ кадрів за своєю трудовою книжкою. Так вважає після прочитання чергового варіанту багатостраждального проекту бюджету-2005 народний депутат України, керівник Комітету національного порятунку в Київській області, член парламентського Бюджетного комітету, представник Української народної партії у фракції Блоку В.Ющенка Євген ЖОВТЯК. Він зазначив:
--Бюджет можна довго розкладати по полицях, препарувати, подавати у вигляді таблиць та графіків. Давайте цього разу проведемо його аналіз куди доступніше, аби було відразу зрозуміло, де „зарито собаку” грудневого варіанту головного фінансового документу країни.
Головна „фішка” проекту – збільшення дотації з держбюджету Пенсійному фонду (з 5 мільярдів у вересневому варіанті до 12-ти у грудневому). Така ось ціна поспішному, непрорахованому, продиктованому передвиборчим прагненням прихилити до себе голоси пенсіонерів вересневому рішенню штабу ЯНУКОВИЧА.
За рахунок чого фінансується це семимільярдне збільшення?
Звісно, за рахунок збільшення дефіциту бюджету – з 5 до 11 мільярдів гривень. В свою чергу, за рахунок чого покривається оця нова, просто-таки астрономічна дірка дефіциту, яку запропоновано збільшити порівняно із вереснем на 6 мільярдів гривень?
За рахунок трьох джерел. По-перше, на 3 мільярди збільшуються планові надходження від приватизації. По-друге, ще на 3 мільярди заплановано збільшити чисті запозичення (позики мінус погашення) – 2 мільярди за кордоном; ще 1 мільярд за рахунок внутрішніх позик.
Отже, ми вже знаємо, звідки взялися 6 із 7 додаткових мільярдів на пенсійні доплати. Звідки ще 1 мільярд – дізнатися неважко: за рахунок скорочення інших видатків, які були заплановані у вересні, передусім, на агропромисловий комплекс (якщо у вересні на заходи по здійсненню фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій з об’єктами цінового регулювання пропонувалося виділити 935 млн. гривень; у грудні – вже 445 млн. і т.д.).
Таким чином, підводимо підсумки, і дивимося, до чого „добазарювався” уряд ЯНУКОВИЧА-АЗАРОВА: пенсійні доплати фінансуються не за рахунок зростання економіки, не за рахунок розширення бази внесків до Пенсійного фонду, а ціною: (1) продажі Укртелекому та Одеського припортового заводу; (2) подальшого нарощування боргового зашморгу держави через чергове розміщення укранських євробондів; (3) відволікання кредитних ресурсів у вітчизняних комерційних банків, а також (4) переорієнтування на поточне споживання (а отже, проїдання) тих обмежених бюджетних ресурсів, що мали би бути спрямовані у бюджет розвитку.
Гарний газда так не господарює. Доторгувалися. Давно вже час вам з базару”.
|