>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/24/2005

Іван ЗАЄЦЬ переконаний, що придбання західним власником «Криворіжсталі» започаткує прихід великих іноземних інвестицій в Україну, а Валентина СЕМЕНЮК «стала жертвою лукавства і популізму з боку керманичів Соцпартії»

«Первісна приватизація “Криворіжсталі”, здійснена попереднім владним режимом, справді була несправедливою і злодійською», - на цьому наголосив перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ, коментуючи результати конкурсу приватизації «Криворіжсталі». По-друге, переконаний він, результати конкурсу свідчать, що «на українському ринку з’явився досить потужний потенційний інвестор, з якого при мудрій державній політиці може започаткуватися прихід великих іноземних інвестицій в українську економіку», і Кабмін муситиме «змінити підходи до врядування як металургійною галуззю, так і вугільною з тим, щоб якнайповніше забезпечити використання продукції національних виробників у цій сфері».

Заява ж Голови Фонду Держмайна Валентини СЕМЕНЮК про відставку, на думку Івана ЗАЙЦЯ свідчить, що «вона стала жертвою лукавства і популізму з боку керманичів Соцпартії».

--Результати торгів – 24 млрд. 200 млн. гривень - засвідчують, по-перше, що металургійний комбінат “Криворіжсталь” справді є важливим і цінним підприємством не тільки для української економіки, але й для світового ринку металів. Такі результати торгів красномовно підтвердили, що первісна приватизація “Криворіжсталі”, здійснена попереднім владним режимом, справді була несправедливою і злодійською, і що нова влада діяла в інтересах народу, коли повернула цей комбінат від попередніх незаконних власників. Прості арифметичні обчислення показують, що колишня влада, віддавши “Криворіжсталь” у власність ПІНЧУКУ і АХМЕТОВУ, обікрала кожного громадянина майже на півтисячі гривень. Але результати торгів були б значно більшими, якби не було спроб парламенту відмінити цей конкурс.

По-друге, на українському ринку з’явився досить потужний потенційний інвестор, з якого при мудрій державній політиці може започаткуватися прихід великих іноземних інвестицій в українську економіку. З придбанням західним власником “Криворіжсталі” має змінитися в позитивний бік інвестиційний клімат в Україні. Поява такого крупного західного власника створює можливості для встановлення вигідного для України балансу західних і російських інвестицій.

По-третє, Кабінету Міністрів України слід буде змінити підходи до врядування як металургійною галуззю, так і вугільною з тим, щоб якнайповніше забезпечити використання продукції національних виробників у цій сфері, щоб не допустити різкого зростання цін на металургійну продукцію, щоб забезпечити не тільки дотримання екологічних стандартів, але й покращення екологічної ситуації в регіоні.

Уряд має прискіпливо відслідковувати дотримання новим власником приватизаційних умов. Будь-які іноземні інвестиції слід добре моніторити на урядовому рівні, щоб вони не послабили потенціал економіки країни.

Що ж стосується політики СПУ в питанні приватизації “Криворіжсталі”, то вона була вкрай непослідовною, про що яскраво свідчать події минулого тижня у Парламенті. Зокрема, в минулий четвер, коли обговорювалося питання приватизації “Криворіжсталі” за участю Голови ФДМУ Валентини СЕМЕНЮК, фракція СПУ вивісила в залі засідань ВР два взаємосуперечливі гасла. До відкриття пленарного засідання соціалісти вивісили гасло, відповідно до якого вони погоджувалися з приватизацією “Криворіжсталі”, але за високу ціну. Це гасло висіло між балконом і залою, і звучало так: “Ні приватизації Криворіжсталі за безцінь. Соціалістична партія України”.

Однак перед виступом у ВР Голови ФДМУ, соціалісти вже за трибуною, на панелі головуючих, вивісили ще одне гасло, яке відкидало в принципі приватизацію “Криворіжсталі” – “Не допустимо приватизацію Криворіжсталі. Соціалістична партія України.” Але перед самим виступом Валентини СЕМЕНЮК це гасло було зняте депутатами-соціалістами.

Наявність двох одночасно взаємовиключаючих позицій не тільки для окремої людини, але і для партії, є ознакою роздвоєності і непослідовності. В СПУ в четвер перемогли сили, які виступали за приватизацію, але не за дармову. Сьогодні бачимо іншу позицію.

Відставка Валентини СЕМЕНЮК, безперечно, продиктована виборами. Але не тільки. Дехто з народних депутатів та ЗМІ почали звинувачувати СПУ, що вона використовує неприватизований “Криворіжсталь” через Голову ФДМУ у партійних цілях. І щоб вивести СПУ з-під політичного удару Валентині СЕМЕНЮК краще залишити цю посаду.

Заява СЕМЕНЮК про відставку не є несподіванкою. Багато хто з політиків вже прогнозував, що СПУ вийде з фактичної коаліції з НСНУ, щоб нівелювати провали в роботі соціалістів-членів Уряду. Більше того, домогтися перед виборами більшої прихильності громадян до Соціалістичної партії як сили, яка, нібито, вивела своїх представників з Уряду з принципових мотивів. Заява Валентини СЕМЕНЮК – це перша ластівка у цьому процесі».


Версія для друку На першу сторінку