Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/30/200401:36 PM

ПОЛТАВЩИНА: Спілка журналістів пропонує увічнити пам’ять двох своїх керівників

Несподівано бурхлива дискусія виникла під час проведення 29 вереснятак званого другого етапу конференції обласної організації Національної спілки журналістів України навколо питання про увічнення пам’яті покійного голови організації Леоніда ДУМЕНКА.

Раніше пленум правління обласної організації з подання первинного осередку журналістської організації провладногої газети „Зоря Полтавщини” запропонував вважати Л.ДУМЕНКА членом НСЖУ довічно, заснувати журналістську премію його імені, видати про нього книгу спогадів, облаштувати куточок Л.ДУМЕНКА в редакційному музеї “Зорі Полтавщини” та вийти з клопотанням про встановлення меморіальної дошки на будинку в Полтаві, де він мешкав, і про найменування його іменем вулиці в його рідному селі Лютеньках Гадяцького району.

Ряд журналістів-делегатів зауважили, що при ДУМЕНКОВІ організація Спілки журналістів займалась переважно збором членських внесків, а не проведенням цікавих і потрібних журналістам заходів, не захищала журналістів від владного тиску та різного роду переслідувань, тим часом сам ДУМЕНКО встиг стати і заслуженим журналістом, і двічі орденоносцем, тому порушувати питання щодо вшанування пам’яті Л.ДУМЕНКА як голови організації НСЖУ – некоректно щодо більшості рядових членів організації. Тож засновник обласної газети “Полтавська думка”, голова Полтавської обласної організації Української народної партії Олександр КУЛИК запропонував обмежитися найменуванням вулиці та куточком у редакційному музеї. Його підтримали інші журналісти.

О.КУЛИК запропонував увічнити також пам’ять іншого колишнього голови обласної організації НСЖУ.

— Ми пам’ятаємо більш дієвого голову обласної організації Спілки журналістів, — сказав делегатам конференції О.КУЛИК, —розсудливого редактора, людяного колегу, При ньому Спілка була потужнішою громадською організацією, діючі журналісти були захищені, а колеги-пенсіонери не забуті, завжди пошановані. Це Леонід Федорович КІЗЬ.

Делегати конференції одностайно підтримали пропозицію про увічнення пам’яті Л.КІЗЯ. Проте щодо форми увічнення пам’яті двох колишніх голів обласної організації спілки спільної думки делегати так і не виробили. Зрештою, за початкову пропозицію правління, тобто за широке коло заходів для вшанування пам’яті Л.КІЗЯ і Л.ДУМЕНКА, проголосували 36 делегатів із 67 присутніх (при цьому 22 не голосували взагалі, а лічильна комісія рахувала, як кажуть, через п’яте-десяте, в угоду президії). Другу пропозицію підтримали 15 делегатів.


Версія для друку На першу сторінку