>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


02/27/200410:00 AM

Позитивні висловлювання про генерала КРАВЧЕНКА – підстава для звільнення українського дипломата?

Як повідомило агентство УНІАН, “український дипломат Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ заявляє, що його звільнено з роботи після того, як він дав інтерв'ю, в якому позитивно висловився про генерала СБУ Валерія КРАВЧЕНКА та припустив, що той керувався патріотичними мотивами у своєму вчинку”.

УНІАН, цитуючи Богдана СОКОЛОВСЬКОГО, повідомляє, що після того, як він “19 лютого ц.р. прокоментував УНІАН заяви генерала СБУ В.КРАВЧЕНКА, заявивши, що працював разом з ним в одному посольстві і знає В.КРАВЧЕНКА як принципову, послідовну людину, не схильну до не аргументованих вчинків, 24 лютого його було викликано до Міністерства закордонних справ України і повідомлено про звільнення з дипломатичної служби”. Причому, наголосив Б.СОКОЛОВСЬКИЙ в інтерв’ю, “це було зроблено „заднім числом”: „Мене ознайомили з наказом, згідно з яким посада радника-посланника при Посольстві України в Австрії – у розпорядженні МЗС, яку я обіймаю, була скорочена ще 30 грудня 2003 року”.

Дипломат заявив кореспондентові УНІАН, що “попросив надати завірену копію наказу, як це передбачено чинним законодавством, Кодексом законів про працю”, але йому повідомили, що “не можуть надати такої копії, не пояснюючи чому”. Він також зауважив, що “21 січня розмовляв з міністром ГРИЩЕНКОМ і ніяких наказів ще не було”.

Б.СОКОЛОВСЬКИЙ повідомив, що “в МЗС він висловив свою думку стосовно зазначеного наказу, а також написав на ньому, що “не згоден” і вважає його „грубим порушенням законодавства та Конституції”. Він напряму пов'язав звільнення з власним коментарем щодо заяв генерала СБУ В.КРАВЧЕНКА та своїми політичними поглядами, зокрема, своїм нинішнім членством в Українській народній партії. “Це мої переконання, і членство в конкретній партії не суперечить закону”, - наголосив він.

В інтерв’ю УНІАН Б.СОКОЛОВСЬКИЙ повідомив, що має намір звертатися до суду та відстоювати свої права в рамках чинного законодавства України і Конституції. Крім того, повідомив дипломат, “він збирається у судовому порядку добиватися також покарання винних у його політичних переслідуваннях за останні роки”, які він та його родина “пережили під час роботи за кордоном”.

Довідка. Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ має ранг радника МЗС першого класу. Працював в МЗС 11 років, в т. ч. на посадах начальника управління у центральному апараті відомства, у США, ФРН, Австрії. З В.КРАВЧЕНКОМ працював у Посольстві в ФРН впродовж 1995-1997 років. У грудні 2002 року відмовився від подальшого перебування за кордоном та попросив про повернення до Києва згідно з чинним законодавством на ту ж посаду. Член Центрального проводу Української народної партії з 2003 р.

Джерело UNIANВерсія для друку На першу сторінку