>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/23/200709:12 AM

Михайло КОВАЛЬ: «Місцеві громади не зможуть самостійно вирішити проблеми утилізації побутових відходів»

Голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради, заступник голови Львівської обласної організації УНП, представник УНП в блоці "Наша Україна-Народна самооборона" Михайло КОВАЛЬ прогнозує і подальші призупинення роботи чи закриття сміттєзвалищ у селах та містах області.

За його словами, «в області діє понад 500 сміттєзвалищ, і лише приблизно 10% з них мають всі відповідні дозволи, решта – діють без належного документального оформлення». «Зрозуміло, що вироблення дозволів та іншої документації потребує часу та зусиль з боку місцевих влад, однак, на жаль, вони не надають відповідного значення цій роботі. Зокрема, за час існування сміттєзвалищ у Городку та Куликові всі документи вже давно можна було оформити – це не так складно. Тому акції, які стимулюють узаконення сміттєзвалищ є важливими», – заявив Михайло КОВАЛЬ.

Разом з тим, він переконаний, що «законність функціонування сміттєзвалищ чи їх достатня кількість не вирішить проблеми утилізації сміття», оскільки «Львівська обласна рада і постійна комісія з питань екології, розробляючи комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами, зіштовхуються з різним баченням шляхів вирішення проблеми з боку облради та влад на місцях».

«Більшість чільників територіальних громад вважають за можливе вирішити проблему самотужки. Натомість сучасні технології утилізації сміття потребують об’єднання територіальних громад і комплексного вирішення проблеми на територіях значно більших ніж одне село чи місто, інакше ці технології будуть збитковими. Тут потрібне розуміння місцевих влад та громад, що таку складну екологічну проблему, як сміття, можна вирішити лише об’єднавшись заради спільної справи», - підсумував Михайло КОВАЛЬ.


Версія для друку На першу сторінку