>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/26/200601:43 PM

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. УНП вимагає повернути кінотеатру ім’я Івана ФРАНКА

Івано-Франківська міська організація Української народної партії розповсюдила Звернення до міського голови обласного центру Віктора АНУШКЕВИЧУСА з приводу перейменування кінотеатру ім. Івана ФРАНКА на кінотеатр „Люм’єр”.

У Зверненні, зокрема, йдеться про історію цієї споруди. У 1930 році в Станіславові був відкритий новий, найкращий на той час кінотеатр «Тон». Це був перший звуковий кінотеатр. У 1957 він став першим у місті широкоекранним, першим тризальним кінотеатром. З 1944 року він став іменуватися кінотеатром імені Івана ФРАНКА.

Громадськість міста із задоволенням сприйняла звістку про те, що після довгих поневірянь і великої реконструкції кінотеатр із багатою історією завдяки приватній ініціативі знову запрацював.

„Але звідки взялася назва «Люм’єр», якої ніколи не було в історії нашого міста, всупереч твердженням чи то власників закладу, чи то заангажованих журналістів?”. Невже прізвище французів-винахідників кіно Люм’єрів для них є дорожчим прізвища великого українця Івана ФРАНКА? Чи згодні вони в такому разі, що комуністична влада більше шанувала національну культуру і її діячів, ніж «нові українці»?” - йдеться у Зверненні міської організації УНП.

Особливо по-блюзнірськи, на думку УНП, це виглядає саме цього, 2006 року, коли Україна і весь світ відзначатимуть 150 років з дня народження великого Каменяра - титана думки і слова, ім’я якого у назві обласного центру.

У Зверненні міської організації УНП висунуто вимогу повернути кінотеатру ім’я Івана ФРАНКА.

За словами голови Івано-Франківської міської організації УНП Орисі ЧОПИК, служби міськвиконкому, які відповідають за реєстрацію нових назв підприємств, недопрацьовують. У результаті всупереч законодавству України з’являються іноземні словесні конструкції або мовні покручі на кшталт “Pizza”, “Reporter”, “Капітошка”, “Антошка” тощо.


Версія для друку На першу сторінку