Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/24/200606:30 PM

УНП вимагає визнати ветеранів УПА, які є членами Світової організації ветеранів воєн, борцями за самостійну Україну

З вимогою «відновити історичну, політичну, юридичну та соціальну справедливість щодо репресованої за окупаційних радянських часів частини українського суспільства і підтримати ініціативу УНП про законодавче визнання збройної боротьби Української Повстанської Армії (УПА) за незалежність України й надання воякам УПА статусу борців за Українську державу» звернулися до Президента, Уряду, Верховної Ради делегати позачергового VIІІ (позачергового) з‘їзду Української народної партії, який відбувся 24 червня у Києві.

«Сьогодні ветерани українського повстанського руху часів Другої світової війни є членами Світової організації ветеранів воєн. В Українській державі, Незалежність якої вони, на відміну від інших армій, виборювали виключно на своїй етнічній території, їх досі не визнано борцями за самостійну Україну», - йдеться у документі.

«Боротьба велася проти німецьких, угорських, румунських, польських, московських загарбників України. УПА була українською партизанською армією, яка забезпечувалася повною політичною та матеріальною підтримкою українського народу. Понад десять років УПА вела збройну боротьбу і мала всі ознаки регулярного добровольчого війська, яке налічувало сотні тисяч осіб», - йдеться у Зверненні.

УНП закликала Верховну Раду, «замість ганебного поділу портфелів в інтересах олігархічних кланів, ліквідувати історичну несправедливість щодо борців за свободу й незалежність Української держави» і запропонувала Президентові «видати Указ про надання воякам УПА статусу учасників збройної боротьби українського народу за незалежність України, а Уряду – відповідною постановою закріпити соціальні гарантії для колишніх воїнів УПА».

До Звернення додано проект Закону України "Про статус учасників національно-визвольного руху".


Версія для друку На першу сторінку