>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/22/200802:59 PM

ЧЕРНІГІВ. Катерининську церкву освятили священики УПЦ КП

Протистоянню під стінами Катерининської церкви покладено край, – храм освятили священики УПЦ КП, котрі пройшли у церкву у супроводі міліції. До храму також потрапили й журналісти, котрим дав прес-конференцію єпископ Чернігівський та Ніжинський УПЦ КП ІЛЛАРІОН.

Нагадаємо, що протистояння під стінами храму розпочалося два роки тому, після того як тодішній губернатор Чернігівщини Микола ЛАВРИК видав розпорядження про передачу культової споруди козацькій православній релігійній громаді Київського Патріархату. У відповідь на це представники маргіналізованих політичних сил та течій московського спрямування як от: ПСПУ, „Союз русских граждан” та інші разом із служителями УПЦ Московського Патріархату заблокували вхід до храму.

З самого початку незаконного блокування Чернігівська обласна організація Української народної партії вимагала від влади припинити беззаконня під стінами храму й допустити до храму віруючих. Партійні намети з роз’яснювальними матеріалами про законність передачі культової споруди були встановлені як поблизу церкви, так і в інших місцях. Загалом обласною організацією УНП за цей час було прийнято кілька десятків заяв та звернень стосовно передачі храму віруючим УПЦ КП.

22 травня рішення Верховного Суду України підтвердило законність передачі Катерининської церкви в Чернігові козацькій православній релігійній громаді УПЦ Київського Патріархату. Рішення остаточне та оскарженню не підлягає.

На сьогоднішній день парафіяни можуть зайти в храм, щоправда через міліцейський коридор. Похідні намети представників Московського Патріархату залишаються стояти біля входу в споруду. Втім Чернігівська обласна організація УНП, козаки й інші парафіяни вимагають у влади терміново прибрати рештки „московствуючих” вірян, не нагнітати протистояння й забезпечити безперешкодний доступ до храму.


Версія для друку На першу сторінку