>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/30/200401:38 PM

ПОЛТАВЩИНА. В останні роки обласна організація Національної спілки журналістів була бездіяльною

Про це говорили журналісти, які виступили під час так званого “другого етапу” звітно-виборної конференції обласної організації НСЖУ, який відбувся в Полтаві 29 вересня. Конференцію скликали у зв’язку з трагічною подією – смертю голови організації Леоніда ДУМЕНКА. Головним питанням порядку денного були вибори нового керівника полтавського відділення НСЖУ.

На самому початку роботи зібрання постало питання про легітимність конференції. Ряд журналістів вказали на те, що проведення “другого етапу” звітно-виборної конференції, яка завершилася 18 лютого 2002 року, суперечить здоровому глузду, адже ні про який другий етап тоді не йшлося. На “другий етап” були запрошені ті ж делегати, що були обрані понад два роки тому. Організатори зауважили тільки, що оскільки в Спілці за той час з’явилися новачки, були “дообрані” делегатами ще 13 чоловік. Конференцію “обслуговували” мандатна та лічильна комісії дворічної давності.

Цинізмом перед пам’яттю Л.ДУМЕНКА назвав оголошення “другого етапу” звітно-виборної конференції засновник обласної незалежної газети “Полтавська думка”, голова обласної організації Української народної партії Олександр КУЛИК. За логікою ініціаторів, сказав О.КУЛИК, якщо сьогодні відбувався другий етап, то два роки тому вже мали б знати, що то був перший етап і передбачити втрату керівника.

Голова Національної спілки журналістів Ігор ЛУБЧЕНКО, який взяв участь у роботі зібрання, пояснив винайдення “другого етапу” колізією: “cтатут Спілки передбачає проведення звітно-виборної конференції раз на п’ять років, а оскільки цей термін ще не минув, пленум обласної організації НСЖУ прийняв таке от дивне рішення”.

На думку ряду журналістів, логічніше було б призначити, скажімо, позачергову конференцію. Водночас І.ЛУБЧЕНКО погодився з критикою, яка лунала на адресу обласної організації Спілки і закликав оновлене керівництво “думати, проводити й інформувати членів Спілки”.

Григорій ГРИНЬ, головний редактор обласної газети “Зоря Полтавщини” й депутат Полтавської обласної ради, якого було обрано головою обласної організації НСЖУ, закликав до праці всіх членів правління й пообіцяв підтримувати будь-які журналістські звернення. До цього закликав і п.ЛУБЧЕНКО. Обидва через кілька хвилин на цьому ж зібранні не підримали оголошену членом правління, головою Полтавської міської організації УНП Ігорем ЧЕРЧАТИМ заяву з приводу тиску місцевої влади на комунальні та державні ЗМІ під час нинішньої виборчої кампанії.


Версія для друку На першу сторінку