>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/17/200710:29 AM

Олександр ТОДІЙЧУК: «Заклики не запускати Одеса-Броди, поки не буде завантажений нафтопровід Баку-Джейхан, не витримують критики»
«Заклики не запускати Одеса-Броди, поки не буде завантажений нафтопровід Баку-Джейхан, не витримують критики», - заявив в інтерв’ю «Экономическим известиям» представник Української народної партії, координатор групи експертів по виконанню Меморандуму енергетичного співробітництва України з ЄС, екс-голова «Укртранснафти» Олександр ТОДІЙЧУК.
«Майже 100 млн. тонн каспійської нафти, які нині щорічно видобувають в Казахстані, Азербайджані та Туркменістані, чомусь вистачає всім бажаючим, крім нас», - висловлює подив ТОДІЙЧУК. На його думку, «демонструючи толерантність, в черзі за нафтою можна стояти невизначений термін, - приміром, після Баку-Джейхан ми можемо пару років почекати завантаження Бургас-Александруполіс, потім – Констанца-Омішаль».
ТОДІЙЧУК вважає, що для «беззбиткового запуску першої черги «Одеса-Броди» Україні достатньо 5-6 млн. тонн нафти, яка може прийти в Одесу з терміналу Каспійського трубопровідного консорціуму, з Супси, Туапсе, Батумі». За його словами, «в разі розробки покладів нафти української частини Чорноморського шельфу обсяги завантаження Одеса-Броди збільшаться ще на 2-3 млн. тонн на рік». «Початок експлуатації Одеса-Броди в прямому напрямку дозволить більш конструктивно вести переговори з Росією про перекачування сибірської легкої нафти, яка відвантажується через Туапсе», вважає ТОДІЙЧУК. На його думку, «до 2010 року, коли буде запущена польська частина трубопроводу, Україна може розраховувати на 10-11 млн. тонн нафти з Азербайджану, Туркменістану та Казахстану».
Необґрунтованими вважає ТОДІЙЧУК побоювання, що сусіди України не підтримають проект Одеса-Броди, щоб не псувати стосунки з Росією. За його словами, «Казахстан, затиснутий такими могутніми країнами, як Китай та Росія, шукає альтернативні шляхи транзиту енергоресурсів», Туркменістан «також проводить політику в своїх національних інтересах». Водночас, «в найближчі півтора-два роки багато-хто прогнозує вступ до НАТО» Азербайджану та Грузії, що «зробить значно безпечнішим енерготранспортні коридори через їхню територію», вважає ТОДІЙЧУК. За його словами, якщо Україна «не буде готовою до цих процесів, то транзитні маршрути через Середню Азію в ЄС в черговий раз оминуть її територію». «Якщо не боротися за свої транзитні позиції, то можна залишитись біля розбитого корита», - підсумовує представник УНП.


Версія для друку На першу сторінку