Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/09/2005

Антон БУТЕЙКО: “Піготовка до вступу в Євросоюз йде не заради того, щоби нас вітав Європейський Союз. Це нам потрібно для нашого внутрішнього життя”

“Європейський Союзу, незалежно від того, чи буде схвалена Конституція, чи ні, існуватиме на старій правовій основі, і щодо цього ні в кого сумнівів немає. Підготовка до вступу до Європейського Союзу йде не заради того, щоби нас вітав Європейський Союз. Це нам потрібно для нашого внутрішнього життя”, - заявив у прямому ефірі радіо “Ера” перший заступник міністра закордонних справ України, заступник голови Української народної партії Антон БУТЕЙКО, говорячи про відносини України та ЄС. Він також прокоментував висловлювання деяких представників Європарламенту, які вважаєють, що провал Конституції Євросоюзу унеможливить приєднання до ЄС нових країн, включаючи Туреччину і Україну.

“Ми почали говорити про Конституцію Європейського Союзу і, відповідно, можливість чи неможливість приєднання найближчим часом України. Я думаю, що і Україна найближчим часом (якщо “найближчий час” визначати як 1-3 роки), звичайно, не буде членом ЄС. А у довгостроковій перспективі, - як записано в документі, прийнятому Верховною Радою, - звичайно ж, нашою стратегічною метою є вступ до Європейського Союзу”, - наголосив Антон БУТЕЙКО. Він звернув увагу на те, що коли говорити про “політичну і правову культуру в нашій державі, то в недавньому минулому вона була дуже низькою, і дуже швидко змінити її непросто”.

“Ми можемо говорити про запуск нової машини, яка працює по-новому у порівнянні з минулим. А саме: є конкретний план дій Україна-ЄС, і він передбачає дуже багато заходів, які стосуються і політичної, і економічної, і правової складової. Уже є конкретні відповідальні координатори за виконання цих заходів”, - відзначив перший заступник міністра закордонних справ.

Щодо референдумів, які нещодавно відбувалися в європейських країнах, Антон БУТЕЙКО зауважив, що вони торкалися саме схвалення чи несхвалення Конституції Європейського Союзу, а не існування чи неіснування ЄС.


Версія для друку На першу сторінку