>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


11/10/2005

Валерій АСАДЧЕВ:`Я себе вважаю `чорноробочим Майдану`, а також людиною, яка вже пережила дві революції, і обидва рази була по той бік барикади, на якому був весь український народ`

ukranews.com, 10 листопада 2005 р.

10 листопада на "Оглядачі" відбулася веб-конференція народного депутата України, лідера київської міської організації Української народної партії, співака Валерія АСАДЧЕВА.

Дата проведення: 2005-11-10 16:00:00

21. виборець: Ваша позиція щодо формування партійних виборчих списків?

Валерій АСАДЧЕВ: Я був один з авторів альтернативного нині прийнятому законопроекту. Згідно з моїм законопроектом партійні виборчі списки повинні були бути регіональними, а по-друге, не у всі органи влади вибори мали відбуватися за списками. Наприклад, для Києва, якщо до Київради можна було обирати саме за списками політичних партій і блоків, то до районів у місті можна було б залишити мажоритарну систему. На мій погляд, це був би кращий симбіоз між політичною складовою і персональною відповідальністю депутата. Але, нажаль, прийняли те, що прийняли. Це все таки є невеликий крок вперед по формуванню в Україні системи політичної відповідальності, але він дуже незначний і має багато вад, які позначаться в майбутньому. Переконаний, що і позитивний, і негативний досвід ляже в основу подальшого вдосконалення виборчого законодавства.

На завершення дозвольте подякувати всім, хто звернувся із запитаннями.

Я не намагався виступати, як кандидат на посаду мера, бо фактично виборча кампанія ще не стартувала, про це попри всі плани говорити ще рано. Але в своїх відповідях я був щирий і сподіваюсь, вони задовольнили вас.

Ще раз дякую. До зустрічі!

20. Олексій: Добрий вечір! Скажіть, пане Валерію, які у Вас плани як у можливого міського голови стосовно розвитку районів приватної забудови в міській смузі?

Валерій АСАДЧЕВ: Я дуже люблю і поважаю приватну забудову, як і людей, які живуть в приватному секторі. Я категоричний противник знесення приватної забудови. Єдине, що мені хочеться - це впорядкувати життя тих, хто сьогодні живе в приватній забудові. Бо не скрізь там зараз є необхідний комплекс побутових послуг. Крім того, мені здається, в окремих мікрорайонах приватної забудови треба утворити свої органи самоорганізації населення, які могли б більш ефективно надавати послуги, і людям не приходилося б звертатися до органів влади, які знаходяться іноді на значних відстанях від місця проживання.

19. Віктор: Із відповіді на питання про два основних постулати я зрозумів, що у Вас, як кандидата у мери Києва, взагалі немає програми дій. А жаль

Валерій АСАДЧЕВ: Кожен може розуміти це по-своєму. Але програма дій конкретна була ще в той час, коли я працював у Московській РДА, і вона реалізовувалась. Зокрема, реформа комунального господарства, транспортна реформа, екологічні питання тощо. Але цей формат не дозволяє розповісти про все, що було намічено зробити і зроблено. Принаймні можу сказати абсолютно точно, що жодної реформи діючою владою в Києві не зроблено. Про це свідчить обсяг інвестицій, які залучаються, в тому числі і в Київ.

18. Bolik: Валерій Михайловичу, а чим Вас пан Омельченко не влаштовує? :)

Валерій АСАДЧЕВ: Багато чим він мене дуже влаштовує. А багато чим - ні. Зокрема, такими спорудами, які з'явилися в центральному парку міста або своєрідною архітектурою майдану Незалежності. Нажаль, за останні роки такої "архітектури", яка псує прекрасну архітектуру старовинної частини міста Києва, стає все більше і більше. І тут вже проглядається навіть не тенденція, а цілеспрямована політика. З цим треба щось робити. Бо ще 4 роки такої політики, і може стояти питання про перейменування міста Києва, оскільки він вже втратить свою самобутність.

17. Анатолій: Шановний пане Валерію!

А от скажіть Ви мені, як ви ставитесь до так званої "Програми хрущовок" взагалі, і до того, що, зокрема, її (Програму) намагаються розпочати з самого престижного району міста. Чи не станеться так, що корінних киян переселять з центру в спальні райони, а центр продадуть "сильним мира сего" і на тому "Програма" закінчиться?

Валерій АСАДЧЕВ: Програма перебудови "хрущовок" має під собою економічне підґрунтя і можливість залучення до неї інвестицій, але тільки при умові, що бюджет також буде задіяний у виконанні цієї програми. Головною основою цієї програми якраз є те, що громадяни, які переселяються з "хрущовок", не можуть бути без їх бажання відселені в іншу місцевість, ніж ту, де вони жили. Більше того, ця програма практично не передбачає примусових переселень або переселень, відповідно до яких люди щось би втратили від того, що вони мають. Реалізацією цієї програми можна значно покращити житлові умови для сотень тисяч людей. Економічний обрахунок по цій програмі проводився в тому числі і за моєю участю і показав свою реалістичність в виконанні цієї програми, але за умов, які я вже навів.

16. Партнери: Яким, на Вашу думку, буде бюджет - 2006 в частині місцевих бюджетів? Чи буде він більш прогресивним у порівнянні з бюджетами кількох попередніх років?

Валерій АСАДЧЕВ: Бюджет-2006 буде дуже складним для місцевих бюджетів, і та тенденція, яка намітилась в останні роки по перетворенню місцевих бюджетів фактично в каси по соціальним виплатам, залишиться і в 2006 році. Все це не відповідає засадам місцевого самоврядування європейського зразка. Для того, щоб докорінно змінити цю тенденцію необхідно прийняти новий бюджетний кодекс, одним з авторів якого я є, який чітко розмежовує функції між державою і місцевими громадами, надаючи місцевим громадам відповідні фінансові ресурси та мотивацію для їх збільшення, для виконання властивих місцевому самоврядуванню повноважень. На превеликий жаль, ні попередній, ні новий уряд не хочуть бачити в органах місцевого самоврядування своїх рівноправних партнерів, а більше зацікавлені в статусі залежних пасинків.

15. nepredskazuemiy: Валерій, ви стали дипломованим юристом у 1998р, я – ваш однокурсник, але чесно кажучи, я з цікавістю слухаю ваші спічі та мені до вподоби логіка висловлювань, хто ви за фахом(першим)?

Валерій АСАДЧЕВ: За першим фахом я інженер. Закінчив Київський політехнічний інститут. 14 років працював на виробництві на дослідному заводі ім. Патона, де займався проблемами виготовлення космічної техніки.

14. Веніамін Канабіс: Чи не вбачаєте Ви, пане Валерію загрози для України, пов'язаної з міграційною політикою, та чи не варто, на ваш погляд глибше проаналізувати події в Європі, у Франції, зокрема?

Валерій АСАДЧЕВ: Я не бачу, що сьогодні в Україні є такі загрози. Якщо вони є, то це може позначитися в майбутньому. Хоча абсолютно з вами погоджуюсь в тому, що досвід європейських країн, і не тільки Франції, а й Німеччини, в питаннях міграційної політики нам треба було б дуже ретельно вивчити. Принаймні, не допустити тих стратегічних помилок, які мали серйозні наслідки для європейських країн.

13. east: С каким настроением подходите к годовщине Майдана? Мы все с очень плохим. Все также покупаеться, продаеться, крышуеться и т.п да еще и в больших размерах. Что считаете достижением за 11 месяцев новой власти?

Не считаете что силам которые были в Силе Народа уже как говориться "поздно пить боржоми" рейтинг все меньше и меньше?

Валерій АСАДЧЕВ: Я себе вважаю "чорноробочим Майдану", а також людиною, яка вже пережила дві революції, і обидва рази була по той бік барикади, на якому був весь український народ. В цілому не вважаю, що і перша, і друга революції дали тільки негатив. Україна вже 15 років є незалежною державою, хоча після 1991 року їй пророчили, що вона більше 3-х років самостійно не проіснує. Майдан дав великі потужні сили простим громадянам і вселив в них віру, що вони самі здатні вирішувати проблеми всього суспільства, і саме в цьому є його головний позитив. Якщо ті, хто оголосив себе керманичами Майдану, не здатні виправдати сподівання "чорноробочих Майдану", якими були всі, хто не стояв на трибуні, то Майдан може зібратись знов.

12. Григорий: Несмотря на случаи трагических смертей в американских школах (связанных с огнестрельным оружием, ок. 20 чел в год) в штатах, где разрешено ношение оружия гражданами на 20-30% меньше убийств. Это спасает десятки тысяч жизней. Легализация короткоствольного оружия в молдове, прибалтике, странах восточной европы всегда влекла за собой спад насильственной преступности. Как вы относитесь к закону о оружии, разрешающем ношение короткоствольного оружия законопослушными гражданами Украины? (после проверок на судимость, медобследования, обучения и пр.)

Валерій АСАДЧЕВ: Відверто кажучи, відношусь до питання легалізації зброї дуже обережно з урахуванням менталітету наших громадян. На мій погляд, на сьогоднішній день Україна достатньо не підготовлена до такої легалізації.

11. Володимир: Шановний пане Валерію! Чому кожного разу перед вирішальними для України подіями(а такими мають бути парламентські вибори в березні 2006 року)націонал-патріотичні сили України (а я ще наївно надіюсь що вони є)знову і знову наступають на ті ж самі граблі? Взяти хоча б шановного мого земляка і Вашого лідера пана Костенка. Він уже забув дякуючи кому він ввійшов до політичної еліти... Завдяки Руху, завдяки В'ячеславу Чорноволу такі як він та Федорин та їм подібні розчленили потужну силу. І все це на догоду замовникам із Москви. Результати Ви, шановний маєте. На гроші Березовських вибухають революції, оточення гаранта лихоманить - як найближче б бути до тіла, щоб до березня і собі побільше накрасти. А Ви, шановні, не спромоглися навіть бренд свій відстояти. Скільки Вас народних повилуплювалося нині аж голова обертом іде... На що Ви надієтесь після того голосування про розмір пенсій не того народу, ім'ям якого Ви прикриваєтесь, а своїх депутатських – в 2--30 тис. гривень. Ганьба!!! Отут Ви були одностайні!. Запитайте у шановного пана Костенка, який уже навіть у Європу доріженьку проторував, коли останній раз він був на своїй історичні батьківщині-С.Стара Ободівка на Вінничині? Як він перед односельцями в ті далекі 90 роки розписував принади нового життя... Хвала Олександру Яворівському! Людина по собі залишить добру пам'ять на цій Землі зробивши добро для своєї маленької батьківщини! А що зробили Ви шановний для своїх земляків конкретно доброго, за що будуть згадувати Вас незлим тихим словом. Це за рахунок тотального пограбування цих нещасних сіромах Ви жируєте... І не боїтеся Бога. Нехай приїде пан Костенко в ту ж Ободівку, де його покійна мати викладала у 8 річній школі російську мову та літературу, а батько працював на цукровому комбінаті-їх ще пам'ятають. А пан Костенко, коли до нього звернувся земляк з його рідного села, з яким він навчався в одному класі нахабно відповів – "вибачте шановний, я нічого не пам'ятаю з тієї давньої пори, бо голівкою вдарився об скелю, коли ще в Інституті Патона альпінізмом займався... Тобто тотальна амнезія на все...Ми пам'ятаємо як він, пан Костенко в піку Юфи був для сміху і на противагу висунутому члену від парткому інституту колективом науковців був висунутий і...переміг... Це історія. Сумна історія. Хочеться почути від Вас , пане Асадчев що, крім співу(признаюсь чесно не чув Вас співаючим) Ви плануєте зробити доброго для цього нещасного народу, представником якого Ви є?

Валерій АСАДЧЕВ: Я не зовсім розумію запитання. Можу лише сказати, що все, що тут написано, я передав Юрію Івановичу. Він завжди був і залишається українським патріотом. Можу вам сказати, що ви ніколи не побачите прізвища Костенка серед олігархів або людей, які мають негативний імідж у суспільстві. Це говорить про його порядність і дотримання тих принципів, які він вибрав, виборюючи незалежність України.

10. пенсіонер: скажіть будь ласка декілька слів про пенсійне забезпечення - коли закінчиться це свавілля?

Валерій АСАДЧЕВ: Пенсійне забезпечення не можна охарактеризувати декількома словами, і для конкретної відповіді потрібне конкретне запитання. Єдине, що я можу додати - це останнє рішення ВР, коли невеликій кількості українських громадян (менше 1%) дозволили мати необмежені розміри пенсії - від 15-16 тисяч і більше. При тому, що 99% пенсіонерів мають середню пенсію десь на рівні 360 гривень. Фракція УНП - одна з не багатьох, хто вважає, що верхня межа пенсії має бути обмежена, і не голосувала за це рішення.

9. Спудей: Шановний пане Валерію, чули з багатьох джерел, що Ви особисто, ваша партія, підтримуєте цікавий мистецький проект - перший національний мюзікл "Світло", присвячений київському студентству минулого і нинішнього часу. Скажіть, будь ласка, коли і де чекати появи цієї вистави? Чи будете Ви особисто (чи в складі хору Почайна ) брати участь у цьому дійстві? Дякую.

Валерій АСАДЧЕВ: Мюзикл цей, дійсно, підтримується Київською міською організацією УНП. Чи буду я в ньому брати особисту участь, залежить від постановників цього мюзиклу, як і те, коли він побачить світло рампи. Єдине, що хочу додати: це один з українських мистецьких проектів, якім опікується і допомагає УНП. Крім нього ми підтримуємо дуже багато інших проектів, пов'язаних з українською культурою. Зокрема, нещодавно були виконані такі кантати, як "33 рік" Яківчука і перша українська кантата "Дума про дівку-бранку і Марусю Богуславку" Михайла Вереківського. Все це відтворює загальну політику УНП на підтримку українського слова, українського мистецтва і української економіки.

8. Анна: Я читала, що Ви корінний киянин, що ви маєте і технічну, і юридичну, і економічну освіту, а також знаю, що Ви керували одним із столичних районів. що із всього перерахованого станеться Вам у нагоді, коли Ви станете мером? можливо, є якийсь специфічний досвід?

Валерій АСАДЧЕВ: Крім того, я ще маю вищу музичну освіту і більше 20 років співаю. Вважайте, що це є певний специфічний досвід. Пошукайте ще десь такого політика :)

7. Северодонецк: Как зам главы бюджетного комитета скажите, была ли необходимость увольнять Данилова? Ведь по результатам этого года наша область была в лидерах по отчислениям в бюджет. И по другим показателям явно не посла задних. Чем же руководствовался президент, увольняя главу ОДА?

Валерій АСАДЧЕВ: Справа в тому, що його не звільняв заступник голови бюджетного комітету, його звільнив Президент. Це питання до Президента. Напевно, він мав для цього певні підстави. Мені вони не відомі.

Що стосується луганської області, то, користуючись нагодою, передаю їй великі вітання. Там живуть дуже працьовиті люди, і з точки зору доходів до бюджету Луганська область має великий потенціал.

6. Валерій Петрович: Чи балатуватиметься Віталій Кличко на мера Києва?

Чи Ви знаєте яке сьогодні ставлення до Шварцнегера у Каліфорнії? - там його рівень підтримки, як губернатора, нижче плінтуса.

Киянам й всій Україні був відомий славний хірург, професор Поліщук. Сьогодні Поліщук ввійшов у історія як поганий Міністр. Ви погоджуєтеся з тим, що кожен повинен займатися своїми справами?

Валерій АСАДЧЕВ: Це треба спитати у В.Кличка.

Я погоджуюсь з тим, що кожен повинен займатися своїми справами відповідно до його фаху. В історії можна знайти якісь приклади, коли люди досягали вершин в тих напрямках діяльності, в яких вони не мали відповідного досвіду, освіти чи фаху. Якщо поганий приклад Шварценегера, то можна привести хороший приклад - Рейган, який, як вважається, був не таким вже видатним актором, але хорошим президентом. Але в будь-якому випадку це є поодинокі винятки із загального правила.

5. Веніамін Канабіс: З огляду на майбутні вибори, хотілося б довідатися, яким Ви ( як представник партії) бачите ваш електорат? Я маю на увазі вік, соціальний прошарок, тощо. Дякую.

Валерій АСАДЧЕВ: Я бачу свій електорат - це всі кияни. Я їх не поділяю на "своїх" і "не своїх". Вони всі мої, бо я сам киянин.

4. Віктор: Валерій Михайлович, дайте, будь-ласка, відповідь двома короткими постулатами (реченнями) - чому кияни повинні віддати перевагу саме Вашій кандидатурі на посаду мера? Чим Ви відрізняєтеся, є кращим від інших?

Назвіть два перших серйозних Ваших рішеннях на посаді мера Києва

Валерій АСАДЧЕВ: Це є питання до киян. Я не розпоряджаюсь їхніми голосами. Кожна людина віддає перевагу тому, кому вважає за краще. Я балотуюсь, тому що за Київ боляче. Це моє рідне місто.

По-перше, на посаді мера Києва я не збираюсь приймати несерйозних рішень. Це серйозна посада, де треба приймати тільки серйозні рішення.

Щодо перших рішень, то вони мають бути присвячені впорядкуванню системи влади у Києві, яка має стати відкритою і доступною для киян. Серед багатьох питань, які мені задають виборці, досить часто зустрічаються питання: допоможіть мені зустрітися з мером міста. На що я, як правило, відповідаю, що мені важко допомогти, бо я не знаю, де і коли він приймає. Для мене, як для людини, яка теж працювала у виконавчій владі, такі запитання від громадян є незрозумілими, тому що влада завжди повинна бути відкрита, і кожний киянин має знати, як і коли зустрітися з мером.

В мене на окрузі зустрітися зі мною не представляє серйозних проблем. Моя приймальна працює щодня (працюють юристи), крім вихідних, а мій особистий прийом відбувається двічі на місяць. В екстрених випадках в будь-який момент я можу зустрітися з своїми виборцями.

3. Галл: Знакомясь с вашим резюме, я насчитал что-то порядка 7-ми активно-функциональных ипостасей: вы и депутат, и зампред комитета, и член партии, и президент ассоциации, и преподаватель, и...

Хотел спросить, какое качество у вашего результирующего вектора при такой загруженности? Для нормального человека такое кол-во должностей - явный перебор.

Валерій АСАДЧЕВ: Роботи, дійсно, дуже багато. Посад не так багато. Я тільки заступник голови комітету з питань бюджету, і це фактично співзвучно з моєю депутатської діяльністю, хоча я ще й депутат-мажоритарник по м.Києву (округ 220), тому є ще багато зобов'язань щодо моїх виборців. Я викладаю бюджетну систему в Славістичному університеті. Це моє намагання передати свій досвід нашому молодому поколінню. А в УНП - голова Київської міської організації. Для депутата, який щось хоче зробити для своєї країни, це нормальне "меню" його функціональних обов'язків.

Про результати судити не мені. Якщо не виганяють ні з партії, ні з університету, ні з комітету, ні з округу, значить, мабуть, результативна складова є достатньо висока. хоча про це краще судити іншим, а не мені самому.

2. Зоя: П.Валерію, знайомі з Вами ще від часу першого вашого балотування до ВР, за життя Чорновола. Я готувала "вашу" сторінку до "Час-ТЕІМ". Міняються часи, але незмінними лишаються проблеми України. І теперішня ситуація може, навіть, набагато складніша, ніж в попередні роки. Ви - досвідчений політик, правник, господарник, успішно керували великим столичним районом. Що ж, на вашу думку, необхідно "ургентно" зробити, вжити в державі для її порятунку, запобігання соціально-політичим вибухам? Адже до цього неодмінно призведе як і теперішній стан речей, так і легко прогнозоване погіршення - продовольча криза, фінансова недостатність, корупція, анархія в судах ,свавілля чиновників і безправ’я громадян і т.п.. І чи визначилася Партія стосовно участі в виборах - ви з заявленою правицею ("народний вибір"), чи теж підете самостійно? Адже кожному Українцю зрозуміло, що треба звідусіль об’єднувати нац-демократичні сили в єдиний потужний кулак. Адже нас в Україні залишилося так мало і багато, і такою реальною є загроза втрати Незалежності нашої України? Щиро дякую, Слава Україні і її героям.

Валерій АСАДЧЕВ: Що стосується участі партії у виборах, то керівні органи визначилися щодо утворення окремого блоку національно-демократичних сил. Попередня назва - Український народний блок Юрія Костенка. Що стосується великих проблем, які стоять перед Україною., то це не дивно, тому що за 10-15 попередніх років в Україні існував, не зважаючи на незалежність, достатньо авторитарний режим, який не набагато відрізнявся від авторитарного режиму, що існував у СРСР. Україна виявилась відокремленою від розвинутих країн світу, і це спричинило, звичайно, економічні негаразди. Перед новою владою стоять дуже складні завдання, іноді навіть важко зрозуміти, з якого боку треба їх починати виконувати, але я переконаний, що після виборів до ВР ситуація буде стабілізуватися і в цілому покращуватися.

1. Олена Лесь,lenles@uk: Пане Валерій! Ви справляєте враження порядного політика, крім того Ви вродливий чоловік. У мене питання до Вас як до батька і голови родини-ось у мене троє дітей. Один навіть народився уже після інаугурації нашого Гаранта Конституції, але, на жаль, до 1 квітня, отож обіцяних грошей ми не отримали, натомість отримуєм сумирно по 104 грн. Може знаєте когось з чесних та справедливих політиків, щоб я їм дала по 104 гривні на двох молодших та на старшого дам уже 110,сумарно буде 328 грн, та хай би пожили 1(ОДИН) місяць. Може, Ви спробуєте? І більше ніяких доходів-мати ж не працює! Коли у мене оклад 1165грн, а тоді впасти на 208-на рік!! Чим ви поясните таку неповагу до матерів? Не на все вистарчає часу, фінансів і т.д?! Не забувайте, що наші діти-це ваші виборці, рабсила і платники податків, а не "ніщета", як мені заявив наш голова ОблВНО, пан Хобзей. Що будете робити в тому напрямку, пане Валерій? Чи дасте по 210 грн, як уже оголошували(1/2 мінімума), чи як. От би спробували прожити на ті гроші!! Я задаю подібні запитання багатьом депутатам та діячам які виходять на веб-конференції, та на жаль, відповіді отримую в основному на зразок "хворий перед смертю потів? ну, дуже добре..."чекаю Вашої відповіді...

Валерій АСАДЧЕВ: Вітаю всіх читачів і дякую за ваші запитання. Заздалегідь вибачаюся, що не зможу дати відповіді на всі запитання. Але зобов'язуюсь відповісти на них на своєму сайті www.asadchev.kiev.ua

На сьогоднішній день стан, який Ви намалювали, відповідає дійсності і є скрутним для матерів, які народжують багато дітей. УНП має спеціальну програму. Ми вважаємо, що для підвищення народжуваності треба змінити статус матерів, які доглядають дітей. Якщо вони навіть не працюють, вони повинні мати стаж і після виходу на пенсію - певний рівень пенсійного забезпечення. Вони повинні мати відповідні виплати на рівні не нижче прожиткового мінімуму по країні, а також враховуючи кількість дітей, яких вони виховують. Крім того, ця програма передбачає підтримку так званих "домашніх дитячих садочків", коли дитина береться додому для догляду. А також передбачає підтримку тих сімей, які беруть на виховання дітей, які не мають батьків.

Організація: "Оглядач",

ukranews.com, 10 листопада 2005 р.


Версія для друку На першу сторінку