02/24/200601:56 PM
На Західній Україні збудують завод по виробництву біопалива, який стане реальним поштовхом для сільського господарства держави та важливим з точки зору енергетичної безпеки України
Довготерміновий договір про співробітництво з метою створення спільного підприємства по переробці ріпаку підписний у Луцьку між українським підприємством «Каскад-Продакшн ЛТД» та німецькою компанією EOP Biodiesel AG. Українську сторону у переговорах представляли народний депутат України, член Бюджетного комітету Верховної Ради, голова обласної організації Української народної партії Борис ЗАГРЕВА, генеральний директор “Каскад-Продакшн ЛТД” Ігор АЛЕКСАНДРОВ, генеральний директор ПО Комбікорм Іван ЛИТВИНЮК. Німецьку сторону – директори EOP Biodiesel AG Свен ШЕН та Карл ГІРСБЕРГ, проект-менеджер компанії Андреас ШЕЕН.
Сторони досягли домовленостей про реалізацію проекту у два етапи. Перший включає планування, будівництво і управління заводом по переробці ріпаку та виробництва ріпакової олії. Здійснення даного проекту передбачається як можна швидше, але не пізніше кінця 2008 року. Черговим кроком у розвитку спільного співробітництва і водночас другим етапом проекту є будівництво заводу по виробництву біопалива.
Підписання самого договору стало результатом річної праці та переговорів представників Української народної партії – заступника голови Богдана СОКОЛОВСЬКОГО та Бориса ЗАГРЕВИ, керівників підприємства ”Каскад-Продакшин ЛТД” з представниками компанії EOP Biodiesel AG. Сам процес переговорів за словами української сторони не був простим, і важливим для німецьких інвесторів у прийнятті позитивного рішення був демократичний шлях розвитку нашої держави. Економічним обґрунтуванням для них є діяльність в Україні ряду потужних сільгосппідприємств, які у перспективі можуть виступати партнерами.
Сьогодні українські експерти відзначають, що вирощування ріпаку в Україні має перспективу. Лише деякі цифри та аргументи для порівняння – одна тонна пшениці на ринку зерна коштує в межах 500 гривень, а ріпаку – від 1250 до 1500 гривень, при цьому не існує жодних обмежень по його реалізації. Рентабельність лише за рахунок природної родючості становить 20 відсотків, а з використанням інтенсивних технологій – усі 100 відсотків.
Про стратегічну важливість переробки цієї олійної культури говлорили й самі учасники переговорів. “Розуміючи складність із енергоносіями, ми даним проектом вирішуємо дві проблеми. По-перше, підтримуємо сільгоспвиробника, який буде мати збут для ріпаку, і, по-друге, на Україні буде вироблятися альтернативне паливо. Цей проект буде реальним поштовхом для сільського господарства держави та є важливим з точки зору енергетичної безпеки України. Виробництво біопалива є тим кроком, який зробить нас менш залежними від країн-постачальників палива в Україну. Окрім тих політичних сил, які сьогодні лише заявляють про те, що вони підтримують село, ми сьогодні зробили вже значний внесок”, – зазначив народний депутат Борис ЗАГРЕВА.
За словами генерального директора «Каскад-Продакшн ЛТД» Ігоря АЛЕКСАНДРОВА, загальна вартість проекту становить десятки мільйонів євро. Оскільки суми, необхідні для його реалізації, досить великі, крім фінансових ресурсів двох підприємств, планується залучення банківських кредитів, як українських, так і західних для додаткового фінансування проекту. Фінансова участь у проекті німецького інвестора EOP Biodiesel AG робить можливим доступ до недорогих банківських ресурсів, як в Україні, так і за її межами, а це дасть більш ефективний результат для господарювання.
|