Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


11/09/200703:26 PM

Юрій КОСТЕНКО запропонував комуністам побудувати у Петербурзі пам’ятник МАЗЕПІ

«Побудувати в Петербурзі пам’ятник Іванові МАЗЕПІ» запропонував українським та російським комуністам лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Про це політик заявив в прямому ефірі програми «Я так думаю» на каналі "1+1", полемізуючи з лідером КПУ Петром СИМОНЕНКОМ щодо пам'ятників та символів на території України.

"МАЗЕПА з таким же успіхом символізує добросусідські відносини України і Росії та відображає історію Петербурга, як і пам'ятник Катерині ІІ – історію Одеси та роль імператриці в розвитку Української держави", - зазначає КОСТЕНКО.

В інтерв'ю виданню "ИнтерМедиа консалтинг" він також зазначив, що формальні підстави для встановлення такого пам'ятника в Петербурзі є: "МАЗЕПА тривалий час був правою рукою ПЕТРА І, і на кістках українських козаків, у тому числі, була збудована ця північна столиця". Окрім того, він був нагороджений найвищим орденом Російської Імперії – орденом святого Апостола Андрія Первозванного. "Так давайте поставимо МАЗЕПУ в оточенні козаків і скажемо, що це – історія Санкт-Петербурга. І це буде настільки ж коректно, наскільки коректним є пояснення появи Катерини ІІ в Одесі," – вважає КОСТЕНКО.

"Але чому в Росії це нікому навіть на думку не спадає? Та тому, що там знають: якщо, упаси Господи, когось із депутатів Санкт-Петербурзької міськради відвідає думка так поставити питання, то завтра він буде в кутузці або його назвуть божевільним. А в Україні приймаються такі антинаціональні, антидержавні рішення, а Прокуратура мовчить", - зазначив лідер УНП Юрій КОСТЕНКО в інтерв'ю виданню "ИнтерМедиа консалтинг."


Версія для друку На першу сторінку