07/27/200304:25 PM
Лауреатом премії став фільм, якого не допускають на телеекрани
У міському Палаці культури Фастова, що на Київщині, пройшли збори громадськості з нагоди 80-річчя поета і громадського діяча Володимира КОСОВСЬКОГО, а також підсумкове засідання журі конкурсу на здобуття щойно заснованої Літературно-мистецької премії його імені. Першими лауреатами цієї премії стали тележурналіст Андрій ШЕВЧЕНКО (фільм “Обличчя протесту” і громадська діяльність у сфері ЗМІ), Фастівський краєзнавчий музей (видання бюлетеню “Прес-музей”, брошур і посібників історико-краєзнавчої тематики) та Любомир ПОЛІЩУК (дослідження про діяльність ОУН у роки Другої світової війни на Київщині).
Як повідомляє координатор оргкомітету Іван НЕЖИВИЙ, премія імені В.КОСОВСЬКОГО з’явилася з ініціативи міської організації Української Народної Партії, яка взяла на себе основні організаційні справи та фінансові витрати. “Переповнена зала спекотного літнього дня і протягом майже чотирьох годин ювілейного зібрання – свідчення того, що люди не втрачають потягу до духовних джерел і підтримують слушні ініціативи”, – вважає Іван НЕЖИВИЙ.
Ювілейні заходи завершилися громадським переглядом фільму Андрія ШЕВЧЕНКА “Обличчя протесту”. Фастівчани ухвалили звернення до Держкомтелерадіо та засновників, власників і керівників телекомпаній, що мовлять на загальнонаціональних телеканалах, з проханням показати цю публіцистично-документальну стрічку мільйонам глядачів, і тим самим “виступити проти політичної цензури в українських ЗМІ та підтвердити волю до утвердження в Україні справжньої свободи слова”.
Фільм “Обличчя протесту” вперше було показано в столичному Будинку кіно у березні нинішнього року. Виступаючи на прем’єрі, В.Ющенко, І.Плющ, В.Чемерис, А.Шкіль та інші державні і громадські діячі називали його першим чесним фільмом про нинішню Україну. Однак жодна із загальнонаціональних телекомпаній донині не відважилася надати ефір стрічці, незважаючи на прохання сотень журналістів і митців, керівників політичних партій і громадських організацій, багатьох народних депутатів України до осіб, від яких залежить формування програм телепередач. Натомість “Обличчя протесту” передається з рук у руки в касетах, а в багатьох містах України, завдячуючи Інституту “Республіка” та продюсерові фільму Ірині Чемерис, тривають громадські перегляди фільму, що збирають великі аудиторії.
Звернення до Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення та до засновників, власників і керівників телекомпаній, що мовлять на загальнонаціональних телеканалах, – НТКУ, “Інтера”, “Студії “1+1”, “Нового каналу”, СТБ, ICTV
Громадськість Фастівщини – учасники колективного перегляду фільму нашого земляка Андрія Шевченка “Обличчя протесту”, здивована тим, що, попри звернення сотень журналістів і діячів культури та мистецтва, керівників громадських організацій, багатьох народних депутатів України до осіб, від яких залежить формування програм телепередач, досі – навіть через п’ять місяців після прем’єри - цей фільм не показано по жодному із загальнонаціональних телеканалів.
“Обличчя протесту” називають першим чесним фільмом про сучасну Україну, оскільки він не містить політичних оцінок, не підтримує ту чи іншу політичну силу, не нав’язує висновків, а об’єктивно розповідає про гарячі соціально-політичні процеси останніх років у нашій країні, висвітлюючи вчинки та переконання всіх конфліктуючих сторін. Може, саме тому влада й не допускає цей фільм на екрани? Боїться правди? Ганебна і боягузлива позація, якщо зважити на недавній (перед останніми виборами) багаторазовий показ по кількох телеканалах кон’юнктурного, блюзнірського і наскрізь фальшивого фільму “Піар”, покликаного нав’язати українцям хибну уяву про події в нинішній Україні.
Звертаємося до вас з проханням показати фільм “Обличчя протесту” мільйонам ваших глядачів, які стомилися від брехні й лицемірства, тим самим виступивши проти політичної цензури в українських ЗМІ та підтвердивши вашу волю до утвердження в Україні справжньої свободи слова.
|