>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/27/2004

Євген ЖОВТЯК: “Обсяг дефіциту держбюджету збільшується день за днем і насьогодні становить 2,5% ВВП”

“Невдовзі обсяг дефіциту державного бюджету перевищить 8 млрд. грн., або 2,5% ВВП”, - прогнозує, посилаючись на дані, що перебувають у розпорядженні парламентського Бюджетного комітету, член Бюджетного комітету ВР, представник політичної групи Української народної партії у фракції В.Ющенка Євген ЖОВТЯК.

На його переконання, “мати 13%-ве зростання економіки і дефіцит бюджету розміром в 2,5% ВВП – це „бомба”, яка вибухне, коли розвиток реального сектору економіки з тих чи інших причин уповільниться”.

“Що б не просторікував міністр фінансів АЗАРОВ про суто „методологічну природу” дефіциту, галопуючий дефіцит таки має місце”, відзначає Євген ЖОВТЯК, вважаючи цей дефіцит “наслідком кількох факторів, що повністю обумовлені свідомою політикою уряду ЯНУКОВИЧА: насамперед, використанням бюджетних коштів у якості ресурсів передвиборчого фонду кандидата від влади та невпинними ажіотажними запозиченннями на зовнішніх ринках”.

Євген ЖОВТЯК також привернув увагу до поступового перетікання коштів із рахунків уряду у Держказначействі на рахунки Пенсійного фонду в Ощадбанку. „Якщо у вересні та жовтні мали місце одноразові мільярдні викиди коштів з одного рахунку на інший, то до листопадових пенсійних доплат уряд готується заздалегідь, щодня надсилаючи на рахунки Пенсійного фонду суми від 80 (22 жовтня) до 230 (20 жовтня) млн. грн. Це вкотре спростовує твердження ЯНУКОВИЧА-АЗАРОВА про те, що пенсійні доплати здійснюються за рахунок поточних доходів Пенсійного фонду. Натомість вони є нічим іншим, як фінансуванням із залишку коштів на єдиному казначейському рахунку, який тане на очах”, - наголосив Євген ЖОВТЯК.


Версія для друку На першу сторінку