>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/12/2003

Виступ Бориса ЗАГРЕВИ на відкритті пам’ятника воякам УПА у Новому Загорові Локачинського району Волинської області

Ми сьогодні продовжуємо розпочату рік тому роботу, яка має ствердити інше, ніж визначено на Банковій, розуміння того, що українська ідея живе. Саме відкриттям пам’ятників, відродженням правди ми сьогодні хочемо сказати – є українська ідея, живе вона в українському народі, тільки треба бути українцем, аби дати можливість, щоб та ідея мала дальше своє життя. Не заглядатися на Схід, не загравати з Заходом, а пам’ятати про одне – що ми українці, що в нас є своя історія, яку ми сьогодні відроджуємо, в нас є своя віра і правда, яку знаємо ми і знають наші діти.

Організувавши в минулому році на честь святкування 60-річчя Української Повстанської Армії ряд заходів і, зокрема, написання молоддю творів про УПА, ми абсолютно переконалися, що наша молодь знає історію. І навіть дітки в початкових класах писали твори, писали ту правду, яку їм розповідали їхні дідусі і бабусі. Саме цю правду і цю історію ми маємо поставити в основу будівництва нашої держави.

Ми повинні продовжити нашу справу так, щоб влада, починаючи з Банкової, зрозуміла – є українська ідея, є українська правда. Не похоронили її 60 років – не похоронять її ще тисячоліття. Українці самі мають зробити все, щоб і український президент сьогодні був при владі. Щоб зверху до низу, кожна людина, яка очолюватиме виконавчу владу, була чесною, порядною і перш за все – українцем.

Україна, здобута нашими батьками і дідами, сьогодні має відроджуватися. І кожен, не чекаючи десь там в куточку, не виглядаючи, коли хтось її побудує, має сказати: так, це буде наша Україна. І це – незабаром. У 2004 році ми будемо обирати Президента, який по своїй вірі, по своєму духу завжди був і лишатиметься українцем. Ім’я його відоме – Віктор Ющенко.

Ми продовжимо справу вшанування пам’яті наших патріотів. Так, як цей п’ятий пам’ятник, так будуть стояти ще десятки пам’ятників, які нагадуватимуть тим, хто не вірить у свою державу, хто не вірить у свій український народ: ця держава буде, а правда про український народ, про його історію ніколи не згине.

12 вересня 2003 р., “Слово і діло” №32Версія для друку На першу сторінку