>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


12/24/200402:48 PM

Понад 3000 поляків, не зважаючи на Різдвяні свята, зголосилися працювати спостерігачами в Україні

24 грудня в Укрінформі відбулася прес-конференція на тему “Міжнародна міжпартійна співпраця на сторожі чесних виборів” за участю представників польської парламентської партії “Право і справедливість” та Української народної партії, присвячена участі спостерігачів від Польщі на президентських виборах в Україні 26 грудня.

В прес-конференції від польської сторони взяли участь заступник голови парламентської партії “Право і Справедливість”, депутат Сейму Адам ЛІПІНСЬКИЙ, депутат Сейму Олександр ЩИГЛО та керівник міжнародного відділу партії “Право і Справедливість” Адам ГОФМАН. УНП представляли народний депутат України, голова Волинської організації Української народної партії Борис ЗАГРЕВА та голова Секретаріату УНП Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ.

Завдяки співпраці двох партій з Польщі для спостереження за ходом президентських виборів в Україні направлено додатково 1100 спостерігачів. Це питання було обговорено під час робочої зустрічі у Львові 11 грудня 2004 р. представників Української народної партії та польської партії “Право і справедливість”. Як повідомив Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ “головне завдання польських спостерігачів – скласти об’єктивну картину щодо проведення повторного другого туру голосування”. Він вважає міжнародних спостерігачів “стримуючим фактором проти фальшування виборів”.

Від імені Української народної партії було висловлено щиру вдячність Українській Греко-Католицькій церкві за духовну опіку над гостями з Польщі, які в час найважливішого для них релігійного свята Різдва Христового вирушили в Україну, щоби допомогти у справедливому проведенні президентських виборів. Зокрема, за активного сприяння Блаженнішого Любомира Кардинала ГУЗАРА для 600 польських спостерігачів сьогодні організовано Святвечір. Крім цього, 200 поляків, які виїдуть завтра зі Львова на Волинь та Закарпаття, вечерятимуть та ночуватимуть у Львівській духовній семінарії Святого Духа (УГКЦ), за сприяння отця-ректора Богдана ПРАХА.

Для забезпечення акції у Польщі партія “Право і Справедливість” організувала 16 осередків, через які можна було зголоситися спостерігачем. До роботи спостерігачами на виборчих дільницях під час повторного голосування 26 грудня на президентських виборах в Україні зголосилися понад 3000 поляків з усієї Польщі, не зважаючи на Різдвяні свята. Майже 2,5 тисячі з них пройшли вишкіл у Польщі за участі експертів від УНП (зокрема, Волинської парторганізації) і отримали необхідні знання як про Україну, українську ментальність, специфіку поведінки в Україні, так і щодо виборчого законодавства та можливих способів фальсифікації виборів. Офіційними спостерігачами зареєстрована 2121 особа. УНП бере участь у координації роботи 1100 з них.

Як повідомив прес-секретар Львівського штабу партії “Право і Справедливість” Роберт ПЄТРИШИН, серед спостерігачів є професійні юристи, студенти, наукові працівники, педагоги – в основному люди з вищою освітою. При відборі кандидатів однією з основних вимог було знання української або російської мови. Кожен спостерігач отримав необхідні для роботи матеріали. Під час виборів штаби проводитимуть моніторинг подій, які відбуватимуться на дільницях, а також оперативно реагувати на проблеми, які можуть виникнути зі спостерігачами. Буде встановлено оперативний зв’язок з польськими консульствами.

Спостерігачі з Польщі прибувають в Україну 24 грудня. Протягом трьох днів у Львові та Києві працюють два штаби, які координують перебування і роботу польських спостерігачів під керівництвом віце-голови партії “Право і Справедливість”, депутата сейму Адама ЛІПІНСЬКОГО.

До Львова 24 грудня прибувають 600 спостерігачів. Вони матимуть змогу відбути різдвяну Службу Божу у Римо-Католицькій катедрі, яку проведе кардинал Мар’ян ЯВОРСЬКИЙ за участі глави УГКЦ Блаженнішого Кардинала Любомира ГУЗАРА. Відразу після служби спостерігачі відбудуть на Святу вечерю. В той же вечір 300 спостерігачів відбувають до Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Решта 300 спостерігачів, переночувавши у семінарії, вирушать на Закарпаття та Волинь. Одночасно у Києві також відбуватимуться Різдвяні заходи для польських спостерігачів, які вирушать на Полтавщину, в Черкаси та Маріуполь. Переїзд в межах України та координування роботи на місцях забезпечують представники Української народної партії.

Міжпартійні контакти УНП та польської партії “Право і справедливість” було започатковано 1 травня 2004 року під час спільної акції “Кордони ЄС – на східні кордони України”, що відбулася з нагоди набуття Польщею членства в ЄС. Завдяки цим міжпартійним контактам на виборах 21 листопада 2004 р. з польської сторони було залучено додатково близько 200 міжнародних спостерігачів.

Учора спільна прес-конференція представників польської партії “Право і Справедливість” та Української народної партії відбулася у Львові.


***

УВАГА! Сьогодні, 24 грудня о 17:30, у Львові, біля римо-католицької катедри (пл. Катедральна,1) відбудеться брифінг для преси польських спостерігачів та депутатів польського сейму Адама ЛІПІНСЬКОГО та Марека КУХЧИНСЬКОГО.

Інформація у Львові: прес-секретар Львівської організації УНП Ольга Давид (050) 670-12-14.


Версія для друку На першу сторінку