>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


11/23/200510:31 AM

Депутати Львівської міськради розкрили ще одну земельну аферу

Депутати Львівської міської та обласної рад від УН, викрили земельну аферу неподалік Львова. Зокрема, депутат міської ради Віра ЛЯСКОВСЬКА сьогодні під час прес-конференції заявила, що нещодавно Господарський суд Львівської області прийняв рішення, яким зобов’язав сільську раду Грибович укласти угоду купівлі-продажу 32,2 гектара землі під житлово-дачне будівництво. Як стверджують депутати, які розслідували справу, на звернення мешканців Грибович, ділянка про яку йдеться, є лісом першої категорії, знаходиться в курортній зоні і вирубка дерев на ній загрожує екології Львова, а суд не мав права виносити подібне рішення.

Позивачем у справі виступав виробничий кооператив “Ремонт”, який ще 1995 року уклав угоду про купівлю земельної ділянки з Грибовицькою сільською радою, але тоді Грибовичі скасували своє рішення про продаж землі. Щойно цього року ці кооператори знову звернулися до сільської ради за цією ділянкою, аби її купити, але Грибовицька сільрада не віддала її, відтак кооператори звернулися до суду.

Проаналізувавши документи подані у суд, депутати прийшли до висновку, що документи є підробленими, тому що насправді в них йдеться не про земельну ділянку в селі Колонія, яка входить до Грибовицької сільської ради, а про дві ділянки в селищі Брюховичі, які є на території рекреаційної зони, і належать до лісів I категорії, що насправді перебувають у віданні Львівської міської ради і на їх місці не можна нічого будувати, бо вони охороняються законом.

Віра ЛЯСКОВСЬКА стверджує, що позивачі подали в суд документи, згідно з якими село Колонія було сусіднім до цих двох земельних ділянок, хоча насправді їх відділяє кілька кілометрів. Тобто вони підробили документи, крім цього депутат заявляє, що підроблені підписи посадових осіб під цими документами. Віра ЛЯСКОВСЬКА розповіла також, що фірма, яка робила оцінку цієї землі заявила, що орієнтовна вартість землі – дещо більше двох мільйонів гривень, проте незалежна експертиза встановила, що оскаржувана земля коштує не менш ніж п’ятдесят мільйонів гривень. Відтак Віра Лясковська разом з депутатом обласної ради Ларисою ФЕДОРІВ звернулися до прокурора області, і зараз прокуратура проводить перевірку. Крім цього до природоохоронної прокуратури звернувся голова сільської ради Грибович, з проханням, щоб прокуратура подала скаргу на рішення Господарського суду, і, за словами ЛЯСКОВСЬКОЇ, в четвер ця скарга має бути подана. Депутати вважають, що в справі є склад злочину, а отже має бути порушена кримінальна справа.

Крім цього Лариса ФЕДОРІВ заявила, що депутати мають намір надіслати запит у Вищу суддівську атестаційну комісію щодо компетентності судді, яка винесла рішення не дослідивши документи.


Версія для друку На першу сторінку