>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


04/19/200708:41 PM

КОСТЕНКО: УНП підтримує резолюцію ПАРЄ, в т. ч. й щодо неприйнятності імперативного мандату
УНП підтримує резолюцію ПАРЄ щодо функціонування демократичних інституцій в Україні, яка закликає сторони до політико-правового вирішення конфлікту, а не лише рішень КС, який не здатен врегулювати політичну кризу", - заявив лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО, який протягом 6 років був членом постійної делегації ВР України в ПАРЄ. За його словами, "рішення ПАРЄ тотожне попереднім пропозиціям УНП, яка завжди відкидала підхід "революційної доцільності" при вирішенні політичних проблем”.
Юрій КОСТЕНКО вважає, що коригування Основного закону в тісній співпраці з Венеціанською комісією щодо балансу повноважень органів влади, юстиції та прокуратури, а також негайна зміна Закону про Кабінет міністрів сприятиме приведенню владних інституцій України у відповідність до європейських демократичних стандартів. УНП, яка вважає стратегічною метою України членство в ЄС, підтримує такі пропозиції ПАРЄ”, -- заявив лідер УНП.
Він акцентував увагу на заяві ПАРЄ щодо „неприйнятності в демократичній державі введення імперативного мандату для народних депутатів". „Така законодавча норма не сприяла б подальшій демократизації України", - коментує ситуацію КОСТЕНКО. На його думку, "лідери партій, що понабирали в партійні списки „грошові мішки”, отримали б законодавчий „батіг” для утримання під контролем політичних „кріпаків”." Лідер УНП вважає, що „політичним силам потрібно „чистити” свої списки до виборів, відмовившись від залучення людей з сумнівною репутацією, а не вести до влади породу „перебіжчиків"."
КОСТЕНКО також висловився на підтримку позиції ПАРЄ щодо необхідності запровадження відкритих партійних списків. "У річницю виборів 26 березня УНП провела спеціальну прес-конференцію, на якій презентувала свої законодавчі напрацювання - зокрема, "Виборчий кодекс" – де детально розроблена система регіональних відкритих виборчих списків", - нагадав він.


Версія для друку На першу сторінку