>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


12/30/200502:56 PM

Антон БУТЕЙКО: “Якби Україна була членом ЄС і НАТО, то “Газпром” не насмілювався б розмовляти тим тоном, яким він намагається розмовляти з Україною сьогодні”

“Газові перипетії між “Газпромом” і Україною, безперечно, є свідченням того, що і країна, і політичні партії мають об’єднатися заради якнайшвидшого членства Української держави у Європейському Союзі і в НАТО”, - наголошує заступник голови Української народної партії Антон БУТЕЙКО. “Бо якби Україна була членом цих організацій, то “Газпром” не насмілювався б розмовляти тоном, яким він намагається розмовляти з Україною сьогодні”, - вважає він.

За словами Антона БУТЕЙКА, у цій ситуації дуже важливим є пошук довгострокового механізму забезпечення газом і України, і держав Європи. І в цьому зв’язку, на його думку, найкращим варіантом був би варіант міжнародного консорціуму, учасниками якого могли б стати і виробники, і транзитери, і споживачі газу в Європі. “Безперечно, переходити на ринкові умови щодо забезпечення газом доведеться”, - говорить Антон БУТЕЙКО. Разом з тим він наголошує, що перехід має бути поступовим, з тим, щоб “уникнути введення “кремлівських тарифів” в Україні, як цього домагається наш північний сусід зі своєю пропозицією щодо п’ятикратного підвищення цін на газ в Україні. Адже таке підвищення для будь-якої країни з розвиненою економікою означало б дестабілізацію життя”.

Відносно тих, з минулої правлячої команди, хто критикує нинішню владу за те, що вона ніби-то “неправильно захищає свої інтереси”, Антон БУТЕЙКО висловив наступне: “Українська громадськість має поставити запитання тим, хто стояв біля газового керма в минулі роки: коли були поставлені лічильники на вході російського газу в Україну, і чому вони цього не зробили завчасно? Також треба запитати їх, які саме розрахунки ховалися за цим, і чи вони свої обрахунки робили на тих показниках, які давали їм росіяни?”

Разом з тим він наголошує, що перехід на ринкові відносини “поставить усе на свої місця, і Україна однозначно працюватиме у тому правовому режимі, якого вимагають національні інтереси і норми міжнародного права, що регулюють ці відносини”. Це, як наголосив Антон БУТЕЙКО, в першу чергу має стати своєрідним символом для активної роботи щодо приведення нашого життя до європейських стандартів, а це, в свою чергу, допоможе нам скоріше вступити і до НАТО, і до Європейського Союзу”.


Версія для друку На першу сторінку