Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


01/17/200705:30 PM

Іван ЗАЄЦЬ: „Для того, щоб позбутися мишей, не обов’язково палити хату”
"Систематична підтримка Блоком Юлії Тимошенко парламентської антикризової коаліції веде до створення двохполюсної політичної системи, що, безперечно, зменшить вибір громадян", - заявив сьогодні під час перебування в Чернігові депутат всіх попередніх скликань Верховної Ради, перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ.
Він назвав 5 центрів політичних дій, які, на його думку, на сьогодні є дієвими: Партія регіонів, ліві (комуністи, соціалісти), БЮТ, "Наша Україна" та праві сили. Разом з тим Іван ЗАЄЦЬ висловив тривогу у зв'язку із "можливим звуженням цього спектру, що призведе до посилення авторитаризму в державі".
Саме з таких позицій, за його словами, Українська народна партія оцінює подолання вето на Закон "Про Кабінет міністрів”, прийняття Закону „Про опозицію” в першому читанні і введення імперативного мандату для депутатів місцевих органів самоврядування.
За словами Івана ЗАЙЦЯ, "Закон „Про Кабінет міністрів” не тільки руйнує ЮЩЕНКА як впливову політичну фігуру, а руйнує і сам інститут президентства, тому що багато повноважень Президента і Верховної Ради передаються Уряду і прем’єру всупереч Конституції".
Опозиція ж, за його словами, після прийняття відповідного закону про неї "буде переобтяжена владними кріслами і не зможе виробити ефективний альтернативний шлях розвитку держави". "Крім того, опозиція – це не тільки БЮТ, а й УНП, НРУ, Наша Україна", - зазначив екс-депутат, що має тривалий стаж опозиційної діяльності.
Порція критики від Івана ЗАЙЦЯ дісталася й такому нововведенню як імперативний мандат для місцевих депутатів. Таке ноу-хау Іван ЗАЄЦЬ охрестив "політичним кріпосництвом", оскільки, вважає він, "у законі закладена норма, згідно з якою депутата можуть відкликати навіть за те, що він не зняв шапку перед своїм партійним керівництвом". "Таким чином депутати перетворяться в політичних кріпаків, що залежатимуть від свого партійного пана", - вважає Іван ЗАЄЦЬ.
Розмови представників Блоку Юлії Тимошенко й самої лідерки блоку про дострокові парламентські вибори Іван ЗАЄЦЬ назвав "безпідставними", а також зазначив, що "якщо враховувати всі прагнення й дії БЮТу, то скоріше напрошується висновок, що ця сила хоче дострокових президентських виборів, що буде, безперечно, на руку Партії регіонів. Поведінку бютівців, які таким чином „підштовхують” Президента на рішучі дії, Іван ЗАЄЦЬ порівняв з анекдотичним дядьком, котрий, щоб знищити в хаті мишей, спалив свою хату разом із ними.


Версія для друку На першу сторінку