>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/31/200505:00 PM

Валерій АСАДЧЕВ: “Доки не будуть проаналізованими причини та наслідки різкої весняної ревальвації гривні, виключати можливість повторної ревальвації не можна”

“Можливість повторної ревальвації гривні виключати не можна хоча б через те, що не були проаналізовані причини та наслідки різкого весняного її подорожчання, не були визнані винні у цьому – взагалі не було жодних пояснень ані з боку Нацбанку, ані з боку Уряду”, - вважає народний депутат України, заступник голови комітету з питань бюджету ВР, уповноважений представник фракції Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ, коментуючи заяви щодо можливості повторної ревальвації гривні. Він також нагадує, що всупереч вимогам діючого бюджетного кодексу “Нацбанк досі не представив проект документу про основи грошово-кредитної політики на 2005 рік”. При цьому депутат застерігає, що “в разі повторення “гривневих стрибків” постраждають не лише пересічні громадяни, але й економіка в цілому”.

“Різка ревальвація національної валюти завдасть нищівного удару по українських експортерах, аж до втрати платіжного балансу, тобто Україна може перетворитися з експортної країни в імпортну”, - говорить Валерій АСАДЧЕВ. “Бюджет обов’язково віддзеркалить все, що відбувається в економіці”, - підкреслює він. Тобто: “Якщо експортери за свою валюту отримають менше коштів в гривнях, то після здійснення ними всіх розрахунків щодо зобов’язань (по виплаті зарплат, по обігових коштах), прибутку залишиться небагато, що відповідно зменшить і суму податку на прибуток, який вони сплатять до бюджету”.

“Коли економіка орієнтується на експорт, то це розвиває вітчизняне виробництво, створює нові робочі місця, а отже й покращує добробут населення, а імпортно орієнтована економіка, врешті-решт, призведе до зворотного ефекту”, - говорить він.

Таким чином, на переконання В.АСАДЧЕВА, “необхідно докласти зусиль, щоб уникнути адміністративного втручання в економіку”. Одним з механізмів цього, депутат вважає, “необхідність порушити у Верховній Раді питання про відповідальність за штучну зміну співвідношення курсу гривні до долара”.


Версія для друку На першу сторінку