>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


04/30/200311:17 AM

Депутати Харківської облради підтримали лише напрямки політичної реформи, а не конкретні пропозиції Президента Л.КУЧМИ

6 травня 2003 року в Харкові пройде обласний громадський форум, на якому відбудеться публічне підведення підсумків виконання Указу Президента України “Про винесення на всенародне обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України”. Таке рішення ухвалила Харківська обласна рада на останній IX сесії, що відбулася 24 квітня ц.р. У цьому ж рішенні депутати облради висловили і своє ставлення до запропонованого Президентом проекту політичної реформи. Вони підтримали необхідність переходу до парламентсько-президентської форми правління, формування політично відповідальної влади, формування коаліційної більшості в парламенті на основі коаліції партій і блоків-переможців на парламентських виборах, а також право коаліції визначати кандидатуру прем’єр-міністра і формувати разом з ним уряд.

Дуже дипломатичним формулюванням окреслили депутати своє ставлення до двопалатного парламенту. Воно зводиться до підтримки запровадження структури та механізмів виборів парламенту, що збалансували б інтереси політичних партій та регіонів.

У такому ж обережному ключі обласна рада відповіла і на пропозицію Президента щодо проведення усіх виборів в один рік. У рішенні з цього приводу сказано буквально таке: «При визначенні послідовності та строків проведення чергових виборів Верховної Ради, Президента України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів ураховувати можливості державного бюджету, фінансові, організаційні, технічні, кадрові ресурси суб’єктів виборчих перегонів».

Що ж до пропозиції Президента про запровадження принципу прямої дії результатів Всеукраїнського референдуму, то, на думку народних обранців Харківщини, це можливо лише в чітко визначених законодавством межах.

Коментуючи це рішення облради, голова Харківської обласної організації Української Народної Партії Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ відзначив, що воно “практично заперечує той проект політичної реформи, який запропонував Президент”, оскільки депутати облради прямо не підтримали жодної конкретної пропозиції Президента КУЧМИ (окрім пропозиції обирати суддів на десять років), а їхнє ставлення до проекту закону “Про внесення змін до Конституції України” обмежується загальними формулюваннями.

В.ТРЕТЕЦЬКИЙ також повідомив, що планує взяти участь у громадському форумі, присвяченому підсумкам обговорення проекту політичної реформи, і з цього приводу вже направив листа голові обласної ради.


Версія для друку На першу сторінку