>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


11/23/200502:00 PM

Виступ лідера Української народної партії Юрія КОСТЕНКА
Київ, 22 листопада 2005 р., Майдан Незалежності
Виступ під час святкування 1-ї річниці Помаранчевої революції

Дорогий український народе!

Дорогий помаранчевий Майдан!

Українська народна партія вітає український народ з першою річницею нашої помаранчевої перемоги. Це свято нашої свободи, це свято тих, хто вистояв це страшне протистояння – вистояв із Україною в серці.

УНП заявляє всім песимістам. Ми не розчаровані ні Майданом, ні нашим вибором, бо те, що відбулося, дає Україні європейську перспективу. Те, що могло відбутися, – перекреслювало усі завоювання національної демократії за останні 16 років, включно з незалежністю. Це був шлях у нове рабство. Згадаймо цей великий український шлях до помаранчевої свободи. Згадаймо Драча, Павличка, Чорновола, Хмару, Лук‘яненка, Горинів, Івана Зайця, - усіх, хто підіймав першу українську хвилю національного відродження. Тут, на цьому Майдані, ми разом голодували зі студентами у жовтні 1990 року. Тут поряд підіймали над Києвом перший жовто-блакитний стяг у липні 1990 року. Тут було повалено комуністичного ідола після проголошення Незалежності у серпні 1991 року. Тут, на цьому місці, творилася українська історія. І ми тут заявляємо – ніхто і ніколи не перекреслить ідеали українського майдану, ідеали помаранчевої революції.

Тут ми заявляємо про готовність нашої політичної команди йти далі разом задля перемоги української справи, задля виконання всіх вимог і наказів помаранчевого майдану.

Наші принципи єднання сформовані Майданом рік том. Це Ваші принципи.

Перше. Усі, хто зрадив ідеї Майдану, повинні піти з політичної сцени. У списках помаранчевої команди не має бути жодного кандидата у депутати, який себе скомпрометував. Це в однаковій мірі стосується і “Народного союзу Наша Україна”, і БЮТ. Патріотизм, чесність і професіоналізм – головна вимога щодо кожного члена виборчої команди.

Друге. Бандити мають сидіти в тюрмах, а не в депутатських кріслах. Політична команда Майдану має добитися у Верховній Раді скасування усіх видів депутатської недоторканості.

Третє. Мільйони робочих місць, які ми обіцяли, з’являться лише тоді, коли влада працюватиме на потреби національного виробника. Наш лозунг: все, що вигідне чесному підприємцю, - вигідно Україні. А все, що вигідне фермеру, – вигідно селу.

Четверте. Відродження українського в Україні має стати пріоритетом №1 у державній політиці єдиної помаранчевої команди. Наша мова, духовність, культура та історія мають не лише відродитися, але й стати надбанням усього світу.

І останнє. Досить дискусій щодо місця України в світі. Україна – у центрі Європи, тому євроінтеграція має стати головним зовнішньополітичним пріоритетом помаранчевої команди.

Ми впевнені: таку програму єднання на виборах підтримають всі, хто нас підтримував рік тому. Ми переконані: виконання такої програми зробить нас господарями у своїй державі, зробить нас щасливими на своїй землі.


Версія для друку На першу сторінку