>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/14/2004

Іван ЗАЄЦЬ: ЯРОШЕНКУ буде нелегко керувати ДПА, поки за спиною у нього стоятиме Сергій МЕДВЕДЧУК

Народний депутат України Іван ЗАЄЦЬ, коментуючи кадрові зміни в Державній податковій адміністрації України, заявив, що причин відставки голови ДПА Юрія Кравченка декілька. “По-перше, це вкрай неефективна робота економічно-фінансового блоку уряду. На мою думку, це найслабший профільний блок з усіх урядів, які діяли протягом 13 років. Як приклад можна назвати зернову кризу, бензинову кризу, недолугий бюджет на 2004 рік, в якому “гуляє” 10 мільярдів гривень. З результатами, яких досягли в економічній та соціальній сфері нинішні урядовці, представнику влади йти на вибори нічого. Тому уряд і шукає порятунку. При чому шукаючи вихід із скрутної ситуації, влада почала з пошуку “крайнього”. Отаким “стрілочником” на сьогодні зробили Юрія Кравченка,” – відзначив народний депутат.

Другою причиною звільнення Кравченка, на думку Івана Зайця, є політичні мотиви: “Звільнення Юрія Кравченка – це послаблення Володимира Литвина як впливового політика. Це певна реакція на те, що Володимир Литвин став головою Народної аграрної партії України і посилив свої позиції в політикумі, досяг більшої незалежності”.

Третім мотивом кадрових змін в ДПА, за словами представника Блоку Ющенка, є намагання влади використати податкову у виборчій кампанії, у боротьбі проти української демократії.

Коментуючи призначення головою ДПА Федора ЯРОШЕНКА, Іван ЗАЄЦЬ зазначив, що знає цього чиновника як кваліфікованого спеціаліста. “Він уже працював в ДПА, розпочинав структурну реформу ДПА, яка, на жаль, з його відходом згорнулася. Тож я сподіваюся, що з його приходом до керівництва податковою, цей орган не стане головним інструментом влади у передвиборчій боротьбі й інструментом розправи над опозицією”, - заявив народний депутат. Водночас він визнав, що Ярошенку буде нелегко утримати статус ДПА, визначений законом, оскільки соціал-демократи (об’єднані) тримають в тилу у нього такого представника, як Сергій МЕДВЕДЧУК.

“Звільнення КРАВЧЕНКА розвіє міф про те, що Сергій МЕДВЕДЧУК – класний спеціаліст, якого начебто було делеговано на зміцнення керівництва Державною податковою адміністрацією. З огляду на численні закиди на діяльність ДПА, логічно було б, щоб відповідальність за прорахунки не покладалася особисто на Кравченка, а була розділена як мінімум між двома керівниками податкової – головою ДПА і його першим заступником. Тоді б справді за цим звільненням проглядалися наміри реформувати діяльність цієї структури, посилення її потенціалу, підвищення ефективності тощо,” – зазначив Іван Заєць.