>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/21/200701:14 PM

Іван ЗАЄЦЬ хоче почути реакцію Віктора ЯНУКОВИЧА на відмову
УПЦ Московського патріархату від спільного молебню з нагоди річниці Незалежності України

«Українська православна церква Московського патріархату ще раз довела, що до України вона має опосередковане відношення, а насправді є відгалуженням російської церкви, для якої небажана незалежність нашої держави», – наголосив перший заступник голови Української народної партії, представник блоку «Наша Україна-Народна самооборона» Іван ЗАЄЦЬ, коментуючи відмову керівництва УПЦ МП взяти участь у спільному молебні всіх християнських релігійних конфесій України у Софіївському соборі Києва з нагоди Дня незалежності України.

"УПЦ МП своєю позицією висловлює неповагу не лише до держави, на території якої діє, а також і до громадян України – прихожан, власність яких використовує. Я розцінюю це як суто політичну акцію – спробу нав'язати вірним УПЦ МП зневажливе ставлення до факту проголошення незалежності України, а, отже, і до її державності", - зазначив Іван ЗАЄЦЬ. Він наголосив на політичній проросійській заангажованості УПЦ МП, яка "не зняла анафему з гетьмана МАЗЕПИ, проте акуратно поминає в молитвах царя НІКОЛАЯ".

Іван ЗАЄЦЬ переконаний, що "День незалежності України – це свято для кожного громадянина України, не залежно від релігійної чи конфесійної належності, тому відмова УПЦ МП від спільного молебню доводить її політичну природу та антиукраїнську орієнтацію".

"Я дуже хотів би почути офіційну реакцію на цю відмову з боку православного Віктора ЯНУКОВИЧА, який наголошує на своєму духовному зв'язку з УПЦ МП і яка, в свою чергу, водила Києвом хресні ходи на підтримку чинного прем'єра", - зазначив перший заступник голови УНП.


Версія для друку На першу сторінку