>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/16/200803:19 PM

Юрій ШИРКО рекомендує уряду провести повторний медичний огляд потерпілих від Ожидівської екологічної катастрофи

«Провести повторну екологічну експертизу зони, яку рік тому оголосили постраждалою внаслідок «фосфорної катастрофи» та повторний медичний огляд місцевих мешканців» рекомендує Кабміну представник Української народної партії, перший заступник голови Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики Юрій ШИРКО в річницю Ожидівської екологічної катастрофи.

«За рік після Ожидівської трагедії про постраждалий район і потерпілих людей практично забули», – зауважив Юрій ШИРКО. «Лікарі та екологи зробили висновок, що все нормально, ситуація стабільна і під контролем. Водночас, із 177 постраждалих 22 досі перебувають на диспансерному спостереженні. Селянські врожаї відмовляються купувати, оскільки підозрюють, що в картоплі та іншій городині вміст фосфору перевищує допустимі норми. Дітей, котрі проживають в селі Ожидів Буського району, безкоштовно не оздоровлюють», – зазначає він.

Представник УНП радить докорінно змінити цю ситуацію шляхом проведення повторної експертизи довкілля та стану здоров’я місцевих мешканців. Результатом такого обстеження, на переконання Юрія ШИРКА, мають стати «офіційні документи, які або підтверджують, що ніщо не загрожує здоров’ю людей, або факт того, що катастрофа негативно вплинула на здоров’я місцевих мешканців та навколишньої екосистеми».

У такому випадку, наполягає політик, «зону, яка потерпіла від катастрофи, треба негайно визнати зоною екологічного лиха і, відповідно до українського законодавства, надавати населенню необхідну допомогу».


Версія для друку На першу сторінку