>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/11/200705:24 PM

Михайло БАЛЯС: `Для укладання та реєстрації договору оренди землі необхідно запровадити «єдине вікно»`

«Існуюча процедура укладання та реєстрації договору оренди землі створює істотні незручності для орендаря та спонукає до корупційних дій», - про це йдеться у депутатському запиті Михайла БАЛЯСА (фракція УНП) до міського голови Львова, оприлюдненого під час сьогоднішнього засідання сесії міськради.

Згідно із законодавством, орендар повинен укласти договір оренди земельної ділянки та провести його державну реєстрацію протягом місяця з моменту ухвалення рішення про виділення землі, однак насправді ця процедура триває 3-4 місяці.

«Складність і неврегульованість цієї процедури викликає невдоволення самих орендарів, які змушені кілька десятків разів відвідувати кабінети чиновників, -

сказано у запиті депутата від УНП. - При цьому кількість відвідувань збільшується з наявністю таких банальних проблем, як відсутність виконавців на своїх місцях у час прийому, нестача бланків, невчасна реєстрація вхідної документації тощо. Така система спонукає до корупційних дій, оскільки неврегульованість самої процедури супроводжується вільним трактуванням службовцями своїх посадових обов’язків», - заявив Михайло БАЛЯС.

На думку Михайла БАЛЯСА, найкращий вихід із такої ситуації - запровадження «єдиного вікна» для оформлення оренди землі. Це дозволить встановити чіткі терміни проведення усіх цих процедур та внормує їх механізм, підвищить відповідальність службовців за невчасне виконання обов’язків, скасує практику видачі технічної документації та проекту угоди на руки орендареві для проведення усіх подальших узгоджень та істотно зменшить прояви корупції.

Також доцільно, вважає депутат, переглянути або взагалі скасувати норму ухвали сесії Львівської міської ради, яка встановлює для орендаря вимогу здійснити процедуру оформлення впродовж одного місяця.


Версія для друку На першу сторінку