>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


01/31/200604:03 PM

Дмитро ПАВЛИЧКО: “Мова – це кордон нації”

“Найстрашніше, що нас може чекати в новому парламенті, – це 300 голосів за другу державну мову”, – зазначив під час перебування на Полтавщині представник парламентської фракції Української народної партії, кандидат у народні депутати від Українського Народного Блоку КОСТЕНКА і ПЛЮЩА, поет Дмитро ПАВЛИЧКО.

“Якщо це станеться – буде крах. Як тільки ми втратимо одну державну мову, ми перестанемо бути народом”, - наголосив він.

Знаменитий майстер художнього слова і дипломат, колишній посол України в Словаччині й Польщі розглядає мову як “кордон нації, кордон нашої території, кордон повітря й неба”. “Коли ми переходимо кордон – це не лише колючий дріт і зелені кашкети прикордонників. Ми переходимо кордон мови. І наш кордон тут відкритий,” – застерігає Дмитро ПАВЛИЧКО.

Сам Дмитро ПАВЛИЧКО володіє десятьма мовами. Він підкреслив, що не є ворогом жодної з мов, поважає мову російську й нещодавно видав антологію російської поезії у власному перекладі. Він наголосив, що “в Україні немає перешкод для вільного розвитку російської мови, більше того, ми маємо багато російських шкіл, російськомовних університетів, переважна більшість газет, що видаються в Україні – російськомовні”.

“Ми повинні бути багатомовним народом. Але територію свою, своє повітря, свого КОТЛЯРЕВСЬКОГО й ШЕВЧЕНКА, свою культуру і свою майбутність ми повинні охороняти своєю мовою,” – підкреслив Дмитро ПАВЛИЧКО.


Версія для друку На першу сторінку