Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/25/200304:40 PM

Хто наступний після молодован вирішуватиме прикордонні проблеми з Україною в силовий спосіб?


"Щонайменше дивною” вважає голова Аналітичної ради УНП Олександр МОСІЮК відсутність офіційної реакції української влади на належному рівні (МЗС, Кабмін, Президент) на інцидент, що триває навколо буферного гідровузла Дністровської гідроакумулюючої електростанцї на правому березі Дністра.
Як повідомив сьогодні “Обозреватель” (www.obozrevatel.com), уже тиждень на території буферного гідровузла незавершеної електростанції знаходяться озброєні прикордонники Молдови. 17 липня о 13.30 одинадцять озброєних прикордонників Молдови, збивши замок огородження, проникли на територію режимного об'єкта — стратегічного для України та Молдови буферного гідровузла Дністровської гідроакумулювальної електростанції на правому березі Дністра. Про це повідомив агентству "Обозреватель" директор Дністровської ГАЕС-2 Анатолій Жук.
За словами директора електростанції, солдати внесли та встановили молдавський прикордонний пост. При цьому було проведено земляні роботи поверх наявної кабельної мережі, що могло призвести до її ушкодження. На прикордонному посту залишили двох озброєних прикордонників. На вимоги керівництва ГАЕС-2 залишити територію об'єкта, припинити роботи та на заяву, що їхні дії є незаконними, прикордонники не реагували.
Керівництво ГАЕС-2 18 липня направило лист "Про збройний інцидент на Дністровському буферному гідровузлі" на ім'я міністра закордонних справ України Анатолія Зленка, міністрові палива та енергетики Сергію Єрмилову, голові ФДМ Михайлу Чечетову, начальникові СБУ Чернівецької області, міністрові МЕС Григорію Реві, начальнику управління МНС Чернівецької області, начальнику управління МНС Вінницької області та ще низці чиновників. 21 липня до тих же інстанцій керівництво Дністровської ГАЕС-2 направило другий лист "Про руйнівні роботи на Дністровському буферному гідровузлі". Керівництво вважає, що виникла серйозна небезпека для обслуговуючого персоналу, громадян України, а також загроза безпеці гідротехнічних споруд та, безумовно, устаткуванню, яке там знаходиться.
Анатолій Жук зазначив, що дотепер питання не вирішено й озброєні прикордонники знаходяться на території об'єкта.
Молдавські прикордонники пояснюють своє "вторгнення" тим, що частина буферного вузла є територією Молдови. Документи про охоронну зону України між Молдавською РСР та Українською РСР, що підписувалися за часів СРСР, вони не визнають чинними. (www.obozrevatel.com).
“Незалежно від передісторії та позицій сторін щодо проблем демаркації українсько-молдавського кордону, спосіб вирішення молдавською стороною проблеми створює небезпечний прецедент. Відсутність адекватної реакції української сторони в даній ситуації може заохотити до подібних дій інші сусідні країни, з якими Україна має значно більше, ніж з Молдовою, невирішених прикордонних питань”, - зазначив Олександр МОСІЮК.

Версія для друку На першу сторінку