>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


12/29/200304:00 PM

МУКАЧЕВО: До сесійної зали місцевих депутатів буквально за руки втягували народні депутати, долаючи опір правоохоронців

Збір підписів народних депутатів України під поданням до Конституційного суду щодо визнання неконституційним указу Президента про кадрові перестановки в Мукачево ведеться зараз з ініціативи фракції «Наша Україна». Про це повідомив член політичної групи Української Народної Партії Валерій АСАДЧЕВ.

За його словами, подання народних депутатів до КС про визнання Указу Президента нечинним грунтується на невідповідності цього указу ст. 106 Конституції, яка визначає повноваження Президента”, оскільки “серед повноважень Президента немає такого права, як призначати посадових осіб в органи місцевого самоврядування, тим більше – на виборні посади, в т.ч. й тимчасово виконуючих обов’язки». Валерій АСАДЧЕВ також зазначив, що «тимчасово виконувати обов’язки може тільки той, хто реально працює в апараті і тимчасово заміщає посадовця, який з тих чи інших обставин в даний момент не виконує свої функції».

«Тому цей указ неконституційний, Президент перевищив свої повноваженя», - заявив Валерій АСАДЧЕВ.


***

«Сесія Мукачівської міської ради підтвердила повноваження діючого мера та ухвалила бюджет», - повідомив народний депутат України, член політичної групи Української Народної Партії фракції «Наша Україна» Юрій ШИРКО. За його словами, для проведення сесії міськради народним депутатам довелося буквально «втягувати депутатів міськради до зали засідань, оскільки їх туди не пускали правоохоронці». Він розповів: «Міліція нікого не пускала до зали. Народним депутатам – Василю ЧЕРВОНІЮ, Івану ЗАЙЦЮ, Юрію ОРОБЦЮ та іншим членам делегації «Нашої України» вдалося прорватися до зали. Однак міліція не хотіла пропустити туди депутатів міської ради. Ми зсередини, а місцеві депутати – ззовні, все-таки здолали опір. Ми бувкально за руку втягували депутатів міської рали до зали засідань. Сесія відбулася»

У роботі сесії міської ради взяли участь народні депутати від «Нашої України» - Іван ЗАЄЦЬ, Василь ЧЕРВОНІЙ, Юрій ШИРКО, Лілія ГРИГОРОВИЧ, Роман ЗВАРИЧ, Рефат ЧУБАРОВ, Юрій БОЙКО, Віктор ПИНЗЕНИК, Віктор БАЛОГА, Іван ІВАНЧО, Юрій ОРОБЕЦЬ».

А вранці, о 9:40, при спробі пройти в приймальню міського голови, де в той час сидів призначений указом Президента в.о. мера член СДПУ(о) Мирослав ОПАЧКО, правоохоронці в силовий спосіб намагалися перекрити вхід народним депутатам від “Нашої України”. До Юрій ШИРКА були застосовані силові дії, в результаті чого він зазнав незначних травм, а його одяг було пошкоджено.

Юрій ШИРКО також повідомив, що існують “сумніви щодо того, чи такий указ Президента був – його ніде не було оприлюднено і його ніхто не бачив з підписом і “мокрою печаткою.” Він зазначив, що такі сумніви звучали й під час засідання сесії міськради.


***

Як повідомив перший заступник голови Української Народної Партії, народний депутат України Іван ЗАЄЦЬ, “у час, поки засідала сесія міської Ради, близько 10 тисяч людей під стінами мерії співали пісні волі, вони казали, що не дозволять потоптати місцеве самоврядування”. Після завершення сесії її рішення було зачитано з балкону ратуші. “Люди досі не розходяться з площі”, - повідомив Іван ЗАЄЦЬ близько 17:00, коли делегації народних депутатів сідала в літак.

***

Як повідомив “Обозревальтель”, “с 9 часов утра горисполком Мукачево заблокирован милицией, спецподразделениями "Беркута" и "Сокола". В помещение горисполкома не пускают никого, в том числе и сотрудников.” З посиланням на прес-службу міськвиконкому Мукачева, “Обозреватель” повідомляє, що “вчера утром представители горвласти во главе с Мирославом Опачко выломали двери в сессионный зал, а также в приемную”. В”Обозреватель також звертає увагу, що, виступаючи перед учасниками мітинга, депутати відзначили юридинчу колізію “в указе Президента о назначении и.о. мэра Мирослава Опачко нет положения об отстранении избранного мэра”. Обозреватель

Версія для друку На першу сторінку