Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


04/10/2003

Інтерв`ю голови Аналітичної Ради УНП, директора дослідницьких програм Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Олександра МОСІЮКА на тему можливої участі України у відбудові Іраку

Після падіння режиму Хусейна на звільнених територіях панує безлад, тому там потрібно відновити громадський порядок, налагодити функціонування різних служб. Тому Ірак зараз потребує і поліційних сил, і лікарів, інженерів, і фахівців різних-різних профілів. Враховуючи стан зайнятості в Україні, такі можливості гріх не використати. Тому розумно було б, якби українська влада проявила належну активність у цьому питанні, вважає Олександр МОІСЮК.

Рішення України про її участь в коаліції „Свобода Іраку” з моєї точки зору є абсолютно вірним. Це вигідно Україні як з політичних, геополітичних так і економічних мотивів. Щодо економіки, то Україна могла б взяти дуже значну участь у післявоєнній будові Іраку. Це і видобуток нафти, і будівництво інфраструктури, зокрема нафтогонів, це можливість розшити ринок для будівельних компаній. Сьогодні президент Буш звернувся до 65 країн з проханням надати іншу допомогу у відбудові Іраку. Після падіння режиму Хусейна на звільнених територіях панує безлад, тому там потрібно відновити громадський порядок, налагодити функціонування різних служб. Тому Ірак зараз потребує і поліційних сил, і лікарів, інженерів, і фахівців різних-різних профілів. Враховуючи стан зайнятості в Україні, такі можливості гріх не використати. Тому розумно було б, якби українська влада проявила належну активність у цьому питанні.

Щодо політичних аспектів. Моя особиста позиція полягала в тому, то я завжди підтримував усунення від влади Саддама Хусейна і вважав що це американці роблять на підставі норм міжнародного права, оскільки ще Резолюція 1991 давала право на застосування сили щодо Саддама Хусейна. Адже він цинічно не виконав резолюцію Ради безпеки ще у 1991 році і не роззброївся, як і 16 наступних резолюцій....

Тому я думаю, що українська влада повинна бути сміливіша і суспільство, яке було налаштоване проти цієї війни, було значною мірою просто дезінформоване. Якби людей більш сміливо інформували, вони б займали дещо іншу позицію. Я, наприклад, вважаю, що сильний політик – це той політик, що не пливе за течією, за громадською думкою, а той, який лише враховує громадську думку, але намагається людям пояснити реальність ситуації. Тому я критикую українську владу за нерішучість. Вона мала можливість провести більш радикальне рішення в Парламенті, ніж просто рішення про відправку батальйону. І не треба так довго вибачатись, що от бачите, це така гуманітарна акція. Диктаторським режимам зразка Хусейна не місце на нашій планеті. Вони і їм подібні – це загроза безпеці всього світу.

10.04.03, ТРК “Ера”


Версія для друку На першу сторінку