Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/30/200404:42 PM

Чи є перспективи задіяння нафтопроводу “Одеса – Броди” в реверсному напрямку?

Обсяги транзиту російської нафти по нафтопроводу “Одеса-Броди” у 2005 році складуть всього 4,8 млн. тонн, що майже вдвічі менше заявленої раніше цифри в 9 млн. Аналізуючи ситуацію, член парламентського Бюджетного комітету, представник політичної групи Української народної партії Євген ЖОВТЯК, виділив декілька причин скорочення обсягів транзиту російської нафти:

--Однією з причин є небажання російських нафтотрейдерів користуватися реверсом “Одеса-Броди” через його низькі економічні показники. Зниження обсягів транзиту російської нафти через нафтопровід “Одеса-Броди”, в порівнянні з запланованим, може розпочатися вже в IV кварталі цього року.

Іншою проблемою є цінова ситуація на нафту в РФ. Зараз цінова ситуація з нафтою в Росії не сприяє придбанню великих обсягах сировини. Як заявив журналістам голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій БОЙКО: “…ми виходимо на мінімальну ціну, яку можна одержати при постачаннях нафти в Україну”. За його словами, 250 тис. тонн технологічної нафти поставлено в Україну за ціною 249 дол. за тонну, нині ж нафта буде коштувати близько 296 дол. за тонну.

Наступною проблемою є складність України змінити напрямок перекачки нафти. Адже ВАТ “Укртранснафта” і компанія ТНК-ВР підписали контракт на транспортування по нафтопроводу “Одеса-Броди” протягом 3 років в напрямку морського нафтотерміналу “Південний”.

І нарешті, побоювання Туреччини щодо ризику перевантаженості протоки Босфор у зв‘язку з реверсним використанням нафтопроводу “Одеса – Броди” є небезпідставними. Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Туреччини Абдула ГУЛ виразив стурбованість планами України транспортувати російську нафту в реверсному напрямку по нафтопроводу “Одеса-Броди” для подальшого перевезення по Чорному морю і через Босфор. За його словами, у цьому випадку зростання обсягу нафти, що транспортується по Босфору, дійде до критичної межі.

Таким чином, після відкриття нафтопроводу “Одеса-Броди” загальний обсяг перевалки нафти практично не зросте. Реверс нафтопроводу “Одеса-Броди” не приводить до зростання нафтового транзиту через Україну, а лише перерозподіляє існуючий потік через Одесу”.


Версія для друку На першу сторінку