03/16/2004
Ярослав ДЖОДЖИК про походження високих макроекономічних показників уряду
“В основі надзвичайно високих макроекономічних показників діяльності уряду, оприлюднених Віктором ЯНУКОВИЧЕМ сьогодні у парламенті, лежить просте заниження офіційного рівня інфляції,” – вважає народний депутат України, член Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності, член політичної групи Української народної партії фракції “Наша Україна” Ярослав ДЖОДЖИК. Пояснюючи свою думку, Ярослав ДЖОДЖИК зазначив:
--Для обрахунку приросту реального внутрішнього валового продукту береться номінальна вартість всіх вироблених в країні товарів та послуг і коригується на індекс інфляції. Відповідно, чим вищий індекс інфляції, тим нижчий рівень реального ВВП. Тобто, „граючись” з цифрами та методиками обрахунку, при бажанні можна легко підганяти необхідні результати. Саме тому уряд офіційно кілька разів оприлюднював різні цифри приросту ВВП за 2003 рік – у січні урядовці ще говорили про 8%, а тепер – 9,3%.
Неозброєним оком видно, що офіційний рівень інфляції занижений. Так, людина, яка ходить в магазин, бачить, що ціни на хліб після подорожчання виросли принаймні на 40%, молоко подорожчало на 30%, м’ясо на 20%. Відбулося підвищення цін на автомобілі, на оренду квартир. Щонайменше всі товари додали 20% до ціни. При цьому Держкомстат стверджує, що загальний показник росту цін в 2003 році склав лише 8,2% (по продовольчих товарах 10,9%)!
Розрекламоване збільшення мінімальних пенсій на 4%, та зарплат бюджетникам на 10% ще до цього підвищення вже було з’їдене інфляцією. Бо якщо рік тому на 6 гривень пенсіонер міг купити 5 буханок хліба, то тепер вже тільки 3,5.
Відстежючи динаміку заяв пропагандистської машини уряду, та те, як вони надувають цифри, можна стверджувати, що напередодні виборів ми почуємо гасла, сформовані за старою схемою: “Кількість чавуну на душу населення у нас найвища в світі!”, “Доженемо й переженемо Америку!”. Які, проте, ніяк не будуть пов’язані з реальним рівнем добробуту громадян України.
|