>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/22/2006

КИЇВ. Валерій АСАДЧЕВ вважа `злочином` купувати автобуси та екскалатори за кордоном

"Купувати автобуси за кордоном я вважаю злочином”, - заявив народний депутат України, кандидат на посаду Київського міського голови від Українського народного блоку Костенка і Плюща, заступник голови Комітету ВР з питань бюджету Валерій АСАДЧЕВ під час зустрічі з науковцями столиці. Ща його словами, „увесь рухомий склад ми можемо оновлювати своїми силами, тож ми і повинні це робити”.

„Українські, зокрема столичні, промислові підприємства мають неабиякий науковий та виробничний потенціал для задоволення потреб країни. Тому надзвичайно важливо використати та розвинути його”, - говорить Валерій АСАДЧЕВ.

Разом з тим, депутат наводить кричущий приклад нераціонального використання цього потенціалу, про який дізнався після відвідання київського заводу „Більшовик”: „Нещодавно завод „Більшовик” на замовлення КМДА виготовив унікальний механізм, який використовується під час будівництва метро. Ця „машина-щит” може проходити грунт навіть у плавнях, і при цьому вона досить дешева – близько 8 млн. грн. Нажаль, результатом праці українських виробників стало те, що... цей механізм і досі стоїть на заводі. Водночас Адміністрація витрачає 24 млн. грн на закупівлю в Німеччині трьох ненових механізмів, які мали б виконувати аналогічні функції, але застрягли в плавнях”.

За словами Валерія АСАДЧЕВА „подібна ситуація відбувається і з закупівлею ескалаторів у Санкт-Петербурзі в той час, як вітчизняні ескалатори не поступаються якістю іноземним”.

Для того, щоб змінити таку ситуацію, Валерій АСАДЧЕВ наполягає на створенні системи, за якої будуть надаватися замовлення власному виробнику: „Треба розуміти, що підтримуючи національне виробництво ми вирішуємо цілу низку проблем – і економічних, і соціальних; ми повертаємо Україні і українцям самоповагу та гідне місце на світових ринках”.


Версія для друку На першу сторінку