>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/25/200703:10 PM

ЛЬВІВ. УНП проведе інформаційну акцію «Пам’ятай 30 червня!»
Рада Львівської обласної організації УНП звернулася до громадськості Львівщини взяти участь у святкових заходах з нагоди 100-річчя з дня народження Головного командира УПА, провідника ОУН, генерал-хорунжого Романа Шухевича, 66-ої річниці відновлення у Львові Української державності 1941 року та вшанувати пам’ять українських патріотів, згиблих від рук НКВДистів у тюрмі Лонcького. 29-30 червня ЛОО УНП проведе у всіх районах Львівської області інформаційно-просвітницьку акцію „Пам’ятай 30 червня!”.

Звернення Львівської обласної організації УНП
"30 червня українська громадськість відзначає дві історичні події – 100-річчя з дня народження Головного командира УПА, Провідника ОУН, генерал-хорунжого Романа Шухевича, та 66-ту річницю відновлення у Львові Української державності 1941 року. Пам’ятаймо також, що 29-30 червня 1941 року у тюрмі Лонcького у Львові енкаведисти розстріляли декілька тисяч українських патріотів.
З вибухом німецько-радянської війни в Україну вирушили похідні групи ОУН під проводом Степана Бандери для встановлення української влади. 30 червня 1941 р. у Львові в будинку „Просвіти” скликано Національні Збори, які схвалили Акт проголошення відновлення Української держави. Ярослава Стецька було обрано Головою Українського Державного Правління та уповноважено сформувати уряд.
Похідні групи ОУН, рухаючись на Схід, утворили обласні управління в Станіславі, Дрогобичі, Тернополі, Луцьку, Житомирі, Кам’янці-Подільському, Рівному, Вінниці, Кіровограді, Дніпропетровську. Створювалися окружні, повітові, районні та міські управління, міліція, військові школи.
5 липня Ярослав Стецько оголосив повний склад УДП. І 5 липня за наказом Гітлера розпочалися масові арешти членів ОУН. Було схоплено Степана Бандеру, Стецька та тисячі націоналістів.
Проте Акт 30 червня та державотворча праця УДП сколихнули Україну. На місце полеглих героїв ставали нові борці за незалежність. Незабаром, 14 жовтня 1942 року постала Українська Повстанська Армія – єдине військове формування у Другій світовій війні, яке боролося за Українську незалежність з усіма окупантами – німецькими, польськими, радянськими. Її очолив Роман Шухевич – видатний політичний та військовий діяч, який народився у Львові, 30 червня 1907 року. Під його безпосереднім керівництвом боротьба ОУН-УПА велася до моменту його загибелі 5 березня 1950 року, а потім ще багато років тривала в українських лісах і навіть у сталінських концтаборах.
Мрія Романа Шухевича і творців Акту 30 червня здійснилася 24 серпня 1991 року.
Прийдіть і візьміть участь у святкових заходах, що відбуватимуться 30 червня. Вшануймо Українських Героїв! Пам’ятаймо тих, хто творив Українську державність та захищав право українців на Неї!
Продовжимо Їхню Справу! Перетворимо державу Україна на Українську державу!"
Ольга ДАВИД, Львів, (050) 670-12-14.

Версія для друку На першу сторінку