Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/17/2004

Депутат ОЛЕКСІЮК направив запит Генпрокурору з приводу дій міліції у Балаклійському районі на Харківщині

Звернення на адресу Генерального прокурора України Геннадія ВАСИЛЬЄВА з приводу скарги мешканця села П’ятигірськ Балаклійського району Харківської області Василя ВИШНЯКОВА на дії співробітників Балаклійського міськрайвідділу міліції направив народного депутата України, член Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, члена політичної групи Українськї народної партії фракції “наша Україна” Сергія ОЛЕКСІЮКА.

Василь ВИШНЯКОВ та його син Володимир звернулися зі скаргою до громадської приймальні народного депутата Сергія ОЛЕКСІЮКА у Харкові. Причому Володимир був у такому стані, що не міг говорити, а його батько повідомив, що 9 березня близько 20-ї години вечора його сина жорстоко побили троє співробітників Балаклійського міськрайвідділу міліції. Після цього Володимира в наручниках доставили у приміщення Балаклійського районного відділення міліції, де на нього був сфабрикований адмінпротокол і наступного дня за цим протоколом суддя місцевого суду Носов виніс рішення про адмінарешт затриманого на три доби.

“Мене на судове засідання не допустили, а суддя навіть не поцікавився, чому у молодого хлопця розбите все обличчя, розірване вухо і він ледь тримається на ногах”, - сказав Василь ВИШНЯКОВ. Він також розповів, що у райвідділі міліції, куди він прибув разом з дружиною, щоб з’ясувати причини затримання свого сина, йому не дали написати скаргу на неправомірні дії працівників міліції, які, за його словами, були у нетверезому стані.

- На жаль, це не вже не перший випадок, коли до мене звертаються мешканці Харківщини зі скаргами на неправомірні дії працівників міліції, - говорить член парламентського Комітету законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Сергій ОЛЕКСІЮК, - але останній випадок мене просто вразив, адже двоє з тих міліціонерів, що били Володимира, були його ровесниками, більше того – однокласниками, і це їх не зупинило.

Сергій ОЛЕКСІЮК також сказав, що вимагатиме від Гепрокурора дати правову оцінку діям міліціонерів, які перевищили свої службові повноваження, адже “такі дії дискредитують не тільки правоохоронні органи, а всю виконавчу владу в Україні”.

До речі, після того, як Володимир ВИШНЯКОВ відсидів три доби і звернувся за допомогою до Балаклійської райлікарні, його відмовилися госпіталізувати, не зважаючи на те, що у потерпілого зафіксували струс мозку. І лише завдяки втручанню помічника-консультанта народного депутата Сергія Олексіюка Василя ТРЕТЕЦЬКОГО, Володимира госпіталізували у Харківській обласній клінічній лікарні, де він знаходиться і понині.

Відповідне звернення з цього приводу Сергій ОЛЕКСІЮК також направив Міністру охорони здоров’я України.


Версія для друку На першу сторінку