05/28/200401:30 PM
Валерій АСАДЧЕВ вніс до парламенту законопроект, який має унеможливити фальсифікацію виборів
“Діючий закон “Про вибори Президента України” фактично робить можливим фальсифікацію виборів при підрахунку голосів”, - заявив народний депутат України, член політичної групи Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ. “Через те, що відповідно до діючого закону спостерігачам та довіреним особам видаються “копії протоколів підрахунку голосів” (замість “примірників, які мають однакову юридичну силу”), в разі фальсифікації даних оригіналів протоколів, копії не являтимуться вагомими доказами цієї фальсифікації”, - говорить депутат, посилаючись на досвід ігнорування фальсифікаторами в Мукачевому, копій протоколів.
“У наших реаліях, коли йде суцільна підготовка до фальсифікації, підрахунок голосів повинен вестися всенародно”, - вважає Валерій АСАДЧЕВ. Тому він підкреслює, що “важливим фактором такого всенародного підрахунку стане наявність достовірних першоджерел про результати голосування”. В той же час, досвід Мукачівських виборів доводить, що "копії протоколів підрахунку голосів взагалі не будуть братися до уваги”. Тому, на переконання Валерія АСАДЧЕВА, “в законі повинно бути чітко записано, що всі примірники протоколів мають однакову юридичну силу, незважаючи на те, чи цей примірник дільнична комісія відвезла в територіальну, чи вона видала його спостерігачам”. За словами депутата, “подібні доповнення до закону вводять пряму юридичну відповідальність голови комісії в разі подальшої невідповідності даних “оригіналу” та примірника, що також сприятиме запобіганню фальсифікацій”.
Депутат також застерігає, що “за умови, що діючий закон залишиться без запропонованої правки, подвійний підрахунок та оскарження оголошених результатів виборів буде неможливим, оскільки копія не має відповідної юридичної сили”.
Запропоновані Валерієм АСАДЧЕВИМ зміни можуть бути прийнятими парламентом навіть на наступній сесії, після вересня, оскільки вони стосуються безпосередньо дня голосування і підрахунку голосів. Але, на переконання депутата, “вони повинні бути прийнятими”.
|