Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


02/16/200206:04 PM

ЗВЕРНЕННЯ до українського народу

Дорогі співвітчизники!

Незабаром нам усім доведеться робити вибір, від якого залежатиме подальший розвиток нашої держави. За останні роки дуже багато зроблено і робиться, щоби стерти із громадської свідомості сприйняття Народного Руху України як основної визначальної сили поступу нашого народу до реальної незалежності, у незворотних демократичних та економічних перетвореннях. Бажаючих зайняти місце Руху ніколи не бракувало. Наші політичні опоненти користувалися ще й тим, що далеко не всі рухівці усвідомлювали, наскільки велика історична місія на них покладена.

Історію неможливо повернути назад або переписати на замовлення. Народний Рух України назавжди увійшов до історії як політична сила, що здійснила мету, до якої прагнули українські патріоти протягом багатьох віків.

Не всім, на кого історія поклала місію відродження незалежної України, вистачило політичної мудрості, щоби зберегти і примножити здобуте. Про це свідчать численні проблеми у нашій державі, які неможливо вирішити без потужної національно-демократичної патріотичної сили, якою може бути лише Рух.

Саме тому об’єднання Руху після кількох років взаємних претензій і непорозумінь є історичною необхідністю, вимогою рухівців та їх прихильників.

Навряд чи варто сьогодні вдаватися в юридичні чи політичні деталі об’єднання наших партій. Бо насправді об’єднання Руху відбувається не стільки на зборах і конференціях, скільки в душах українських патріотів, і фіксується це об’єднання не стільки резолюціями чи ухвалами, скільки спільним вирішенням реальних завдань.

Як не прагнула правляча номенклатура покласти на Рух відповідальність за власний політичний курс, людей обманути не вдалося. Попри багаторічну масовану антирухівську пропаганду більшість патріотично і демократично налаштованих українців продовжує пов’язувати свої надії на краще з Рухом.

Така довіра людей зобов’язує нас бути гідними звання рухівців, не піддаватися на численні провокації, продовжуючи курс на відновлення єдиного Руху. Тільки за таких умов велика кількість прихильників Руху може швидко перетворитися на таку ж кількість активних провідників нашої політики в кожному куточку України, в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах і в установах, у закладах науки і освіти, в середовищі приватних підприємців і власників. Ми не маємо права ставити особисті чи групові інтереси вище за інтереси партії, як це не раз було у недавньому минулому. Ми мусимо шукати і знаходити серед своїх однодумців не те, що роз’єднує, а те, що здатне нас поєднати.

Завдання, що постали перед Рухом після здобуття незалежності нашої держави, принципово не змінилися. Далі слід боротися за реальне втілення самостійності України у процвітання та добробут українського народу. Слід зберігати наші природні багатства та економічний потенціал від пограбування вітчизняними та закордонними олігархічними кланами. Все ще доводиться давати відсіч комуністичній пропаганді, що веде в історичне небуття. Ще більше, ніж раніше, потрібно захищати нашу мову, історію та культуру від агресивної експансії зі Сходу і з Заходу. Необхідно дбати про те, щоби український народ став реальним господарем на своїй землі, а не тільки працював на ній.

Усе це можна і потрібно зробити всім разом, раз і назавжди поєднавши всіх прихильників рухівської ідеї, надихнувши цією ідеєю тисячі молодих українських патріотів. І це ми зробимо!

Слава Україні!

Ю. КОСТЕНКО, Голова Українського Народного Руху

Г. УДОВЕНКО, Голова Народного Руху України


Версія для друку На першу сторінку