08/10/200605:20 PM
КОСТЕНКО бачить загрозу `диктатури крупного капіталу` за зразком повоєнних режимів у країнах Латинської Америки
"Загрозу диктатури крупного капіталу за зразком повоєнних режимів у країнах Латинської Америки" вбачає нині для України лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Таку позицію він заявив під час своєї прес-конференції 10 серпня 2006 р. в Києві. Ця загроза полягає в тому, що олігархія під час виборів скуповуватиме голоси виборців, і в такий спосіб залишатиметься при владі.
КОСТЕНКО наголосив, що "вперше в українському парламенті сформовано більшість крупного капіталу, яка не відображає жодної ідеології". За його словами, "усі роки незалежності у парламенті були національно-демократичні сили, котрі обстоювали демократичні цінності, національні пріоритети та європейський курс України, та "учорашні", які протистояли цим процесам", однак "у нинішньому парламенті вперше не представлена національна демократія".
Він також вважає "дивними" пояснення лідерв СПУ та КПУ МОРОЗА і СИМОНЕНКА, "чому їхні ліві за задекларованою ідеолгією партії підтримали олігархів при формуванні більшості".
Відповідальність за те, що відбулося у Верховній Раді після виборів, КОСТЕНКО покладає зокрема на лідерів парламентських помаранчевих сил. "Помаранчева команда ділила-ділила портфелі, не поділила і розвалилася", - зазначає він.
На переконання Юрія КОСТЕНКА, "створити єдину опозицію у Верховній Раді, як закликає Юлія ТИМОШЕНКО, неможливо, бо не можна вийти з фракції, хоча голосувати депутати можуть як завгодно".
КОСТЕНКО також нагадав, що саме Олександр МОРОЗ очолював у парламенті першого демократичного скликання комуністичну "групу 239", яка "протидіяла ухваленню Декларації про державний суверенітет та Акту проголошення незалежності", і саме "за часів спікерства у ВР Олександра МОРОЗА, через неприйняття Верховною Радою відповідних законів, в Україні відбувся "дерибан" державної власності, в тому числі й землі, та становлення олігархічних кланів".
|