>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/30/200303:00 PM

Юрій КОСТЕНКО закликає Європу допомгти Україні облаштувати не лише західні, але й східні кордони

"Перенесення кордонів ЄС на схід створює нові проблеми щодо контролю за міграцією як країн-сусідів, так і з так званих транзитних країн. Яскравим прикладом такої ситуації є Україна”, - зазначив сьогодні у своєму виступі на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, що триває у Страсбурзі, член постійної делегації ВР України, перший заступник голови фракції “Наша Україна”, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО при обговоренні питання “Спільна політика з питань міграці та притулку”. Український політик відзначив, що “попри той факт, що проблеми міграції та притулку залишаються пріоритетними для Ради Європи, з цього питання не вироблено ефективну політику”.

У виступі він відзначив, що “внаслідок свого географічного положення та прозорому кордону з Росією Україна виконує роль транзитної країни, через яку проходять більшість шляхів переправки мігрантів з країн Азії до Західної та Центральної Європи”. І “з кожним роком ситуація погіршується”, зокрема, і тому, що “посилення боротьби з нелегалами в ЄС, встановлення на його кордонах антиміграційних бар’єрів у вигляді жорсткого прикордноноого та візового режимів, перекладають значною мірою тягар цієї загальноєвропейської проблеми виключно на нашу державу”.

“Україна не хоче залишитися у “сірій міграційній зоні” між Росією та Європою. Ми не у змозі повністю контролювати нові міграційні потоки, а, отже, наша держава потребує дієвої допомоги від ЄС”, - зазначив у виступі Юрій КОСТЕНКО.

У зв’язку з цим він наголосив на “необіхності облаштування у відповідності до сучасних вимог не лише західного, але й східного кордону України”. Юрій КОСТЕНКО висловив переконання, що запобіганню міграції з України на територію країн – членів європейського співтовариства сприятиме надання нашій державі “цільової допомоги з боку ЄС в облаштуванні пунктів збору нелегальних мігрантів і в їх поверненні на батьківщину, що потребує значних коштів, яких немає в українському бюджеті”.

“Єдина Європа, до якої ми всі прагнемо, не повинна сьогодні перетворити розширений Євросоюз на своєрідну фортецю, зачинені двері до якої назавжи залишать Україну наодинці з цією загальноєвропейською проблемою”, - зазначив у виступі на сесії ПАРЄ Юрій КОСТЕНКО.

Висловлюючи думку щодо ймовірності виділення фінансової допомоги в коментарі для прес-служби УНП, Юрій КОСТЕНКО зазначив, що “це значною мірою залежатиме від визначення зовнішньополітичних пріоритетів України – чи вона політчно інтегруватиметься до Європи, чи йтиме у фарватері політичних та економічних інтересів Росії”. “Підписання угоди щодо ЄЕП було кроком до того, аби Європа справді перетворилася на фортецю, двері якої міцно зачиняться перед Україною, а ми залишилися сам-на-сам із загальноєвропейською проблемою мігрантів,” - підсумував Юрій КОСТЕНКО.


Версія для друку На першу сторінку