Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


05/17/2005

Юрій КОСТЕНКО: “Енергетична криза, яку переживали більшість країн світу, розв’язується не зменшенням мита чи завезенням світлих нафтопродуктів”

“Нестабільна ситуація на ринку нафтопродуктів є платою за те, що впродовж усіх років Незалежності Урядами, за винятком Уряду ЮЩЕНКА, робилися кроки до збільшення енергетичної залежності від Росії, а не зменшення через ухвалення системних рішень”, - на цьому сьогодні з парламентської трибуни наголосив лідер фракції Української народної партії, представник парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Юрій КОСТЕНКО під час розгляду проекту Закону про внесення змін до митного тарифу України (щодо стабілізації цін на ринку нафтопродуктів).

Юрій КОСТЕНКО наголосив, що “кожна розвинута держава світу має Закони про енергозабезпечення держави, тому що без енергозабезпечення не може функціонувати економіка держави, а відтак – існувати будь-яка держава”. За його словами, “цими Законами обмежується право держави закуповувати нафту, ядерне паливо з одного джерела більше, ніж 20-40%”.

Лідер фракції Української народної партії повідомив, що вже 5 років у Кабінеті Міністрів лежить його Законопроект, ухвалення якого “дозволило б примусити через дію Закону Уряди думати про диверсифікацію джерел енергопостачання, але який не розглядає ні Кабінет Міністрів, ні ВР”.

“Енергетична криза, яку переживали більшість країн світу, розв’язується не зменшенням мита чи завезенням світлих нафтопродуктів, а то й нафти, а через системні багаторівневі дій Урядів щодо зменшення енерговитрат економіки, щодо диверсифікації джерел енергопостачання, а також розвитку тих енергетичних напрямків, які має власна держава. Нагадаю, що Франція, не маючи власних джерел органічного палива, 80% енергопотреб здійснює виключно за рахунок ядерної енергетики. Тому, підтримуючи ті термінові кроки Уряду, фракція Української народної партії переконана, що потрібна комплексна Урядова Програма, без якої Україна неминуче опиниться в енергетичній кризі, що призведе до зупинення усієї економіки”, - зазначив у виступі Юрій КОСТЕНКО.

Щодо самого Законопроекту про внесення змін до митного тарифу України (щодо стабілізації цін на ринку нафтопродуктів), Юрій КОСТЕНКО наголосив, що “потрібно визначити дію цього Закону до 1 вересня 2005 року, а не навічно зафіксувати ситуацію, яка вестиме до розвалу власної економіки”.


Версія для друку На першу сторінку