>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/26/200804:54 PM

УНП проведе акцію проти русифікації державної служби «Зупини антиукраїнський наступ!»

У неділю, 28 вересня 2008 р., в обласних центрах України Українська Народна Партія проведе акцію «Зупини антиукраїнський наступ!», спрямовану проти русифікації державної служби в Україні. У наступні дні акцію передбачається продовжити також в районних центрах.

Причиною для проведення акції стало голосування 19 вересня 2008 р. у Верховній Раді України, під час якого Блок Юлії Тимошенко спільно з Партією регіонів і КПУ підтримав законопроект Віктора ЯНУКОВИЧА «Про державну службу». У статті 21 цього законопроекту серед кваліфікаційних вимог для працівників та кандидатів на роботу у державних органах передбачено обов’язкове вільне володіння російською мовою. Тобто в Україні на роботу не буде прийнятий жоден чиновник, який не володіє російською.

«Такі зміни ведуть до витіснення української мови з державних структур. Вони суперечать статті 10 Конституції України, тобто є антиконституційними», - зазначає лідер УНП Юрій КОСТЕНКО. – "Під час голосування за законопроект Віктора ЯНУКОВИЧА БЮТ, спільно з Партією регіонів, зробив крок до державного статусу російської мови».

Він вважає такий «формально не оголошений союз двох найбільших фракцій» «тим більше небезпечним, що він має конституційну більшість».

«Тому у зв’язку з цим кричущим голосуванням УНП хоче привернути увагу українських громадян до питання політичної відповідальності блоків, що йшли під демократичними гаслами. Я переконаний: випадкових голосувань в питаннях, що стосуються державності, не буває», - заявив народний депутат, лідер Української Народної Партії Юрій КОСТЕНКО.


Версія для друку На першу сторінку