>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/27/200711:30 AM

«Українська правиця» вважає, що День Конституції перетворився на «свято зі сльозами на очах»

"Ухвалення 1996 року Основного Закону в Україні закріпило основні засади національної державності, але сьогодні ми спостерігаємо боротьбу кримінальних угруповань в політиці, спрямовану на руйнацію цих засад", - йдеться у Заяві Блоку "Рух-Українська правиця" з нагоди Дня Конституції. Тому, вітаючи усіх громадян України із визначним святом, "Правиця" констатує, що "цей день останнім часом перетворився на «свято зі сльозами на очах»".
Першопричиною нинішньої політичної кризи у Заяві названо "внесення змін до Конституції України у грудні 2004 року, які спільно ініціювали лідер соціалістів Олександр МОРОЗ і останній керівник адміністрації президента КУЧМИ Віктор МЕДВЕДЧУК". Методи, якими були проведені ці зміни через парламент, "Правиця" називає "справжньою політичною спекуляцією, здійсненою з допомогою тиску і шантажу".
Ці зміни "розбалансували всю систему влади в країні", і серед "найбільш абсурдних моментів, які були запроваджені" "Правиця" відзначає те, що "всенародно обраний глава держави – Президент України – фактично був позбавлений можливості впливати на формування виконавчої гілки влади". Серед наслідків – "антиконституційна діяльність парламентської кризової коаліції, ... яка породила зневіру громадян у найвищих інститутах влади держави і поставила країну під загрозу правового хаосу і розколу".
"Таке становище донині загрожує самому існуванню української держави і, безперечно, мусить бути виправлене", - йдеться в Заяві.
«Рух-Українська правиця» висловлюється "за рішучі зміни у структурах влади, але вважає, що їх треба проводити продумано, поступово і системно". "Сьогоднішня політична криза – не найкращий час для конституційних змін і реформ, якщо є загроза отримати в результаті таку конституцію, де зникне все українське, або – ще гірше – мати не одну, а дві конституції для правого і лівого берегів Дніпра", - йдеться в Заяві.
"Правиця" висловлює переконання, що "реформування інститутів української влади не повинно відбуватися у вузькому політичному колі". З цією метою Блок «Рух-Українська правиця» "готовий підтримати ідею Президента щодо проведення найширшого суспільного обговорення теми вдосконалення державної влади".
"Лише з урахуванням пропозицій незалежних фахівці права, представників громадськості, інтересів усіх прошарків суспільства та через становлення реального місцевого самоврядування й систему децентралізації влади можна змінити нинішню ситуацію на краще", - йдеться в Заяві "Правиці" з нагоди Дня Конституції.


Версія для друку На першу сторінку