>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/13/200811:00 AM

Юрій ШИРКО: «Україна не допустить екологічної катастрофи на своїх північно-східних кордонах»

«Українська народна партія закликає вище керівництво держави вимагати від Росії дотримання норм міжнародного права і оповістити Україну про конкретні методи діяльності заводу в Брянській області, відповідно до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті», - заявив представник Української народної партії, перший заступник голови Державного комітету технічного регулювання та споживчої політики Юрій ШИРКО, коментуючи повідомлення про те, що біля україно-російського кордону в Брянській області йде будівництво заводу з переробки хімічної зброї.

Він занепокоєний тим, що «все настільки утаємничено, що наразі складається враження, що Росія будує не завод з утилізації хімічної зброї, а місця для її захоронення, що звичайно набагато дешевше, однак несе загрозу екології всього регіону, який включає й північно-східні області України та частину Білорусі, оскільки відходи і сама хімічна зброя може потрапити у підземні води і забруднити значну частину басейну Десни та Дніпра». «Це може стати другим Чорнобилем», - застерігає Юрій ШИРКО.

«Росія розпочала будівництво заводу з утилізації хімічної зброї в Брянській області, за 70 кілометрів від українського кордону, що несе пряму загрозу екології України та Білорусі. Цим самим, РФ порушує норми міжнародного права, ігноруючи ноти українського міністерства закордонних справ про специфікацію і методи роботи заводу», - зазначає Юрій ШИРКО. Він нагадує, що «у 2002 р. Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла Рекомендації №1571 про попередження екологічних ризиків від деструкції хімічної зброї, де країна, яка здійснює деструкцію, має попереджати про свою діяльність та детально роз’яснювати про методи роботи. Окрім того, згідно з Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті дослівно вказано, що „сторона, яка може спричинити шкідливий транскордонний вплив, оповіщає будь-яку сторону, котра, на її думку, може бути зачепленою стороною, як можна скоріше та не пізніше, ніж вона проінформує громадськість власної країни, про заплановану діяльність (стаття 3)».

Таким чином, «Україна має зробити все можливе, щоб не допустити повторення на своїх кордонах нових екологічних катастроф, які відбуваються з вини інших держав, наприклад як недавня трагедія в керченській протоці», - закликає Юрій ШИРКО.


Версія для друку На першу сторінку