>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/22/2006

Валерій АСАДЧЕВ пропонує створити за рахунок місцевих бюджетів „ризиковий” фонд” для відродження української науки

„Віддати частину коштів місцевого бюджету на створення „ризикового фонду”, який би міг профінансувати прикладні наукові розробки і не вимагав би негайної грошової віддачі від їх впровадження”, - пропонує народний депутат України, кандидат на посаду Київського міського голови від Українського Народного блоку Костенка і Плюща, заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Валерій АСАДЧЕВ після чергової зустрічі з працівниками київських НДІ і ознайомленням з проблемами сучасної науки.

За його словами, „для світової науки природним є те, що лише 3-4 винаходи з 10 мають реальне практичне втілення, решта – стає основою для подальших розробок”. З огляду на це, „відсутність „ризикових” коштів на фінансування науки в Україні гальмує не лише її просування по помилковому шляху, але й не дає можливості відшукати правильний напрям”.

„Наукові дослідження – це завжди ризик. Насамперед, ризик втратити певну суму грошей на проведення цих досліджень при тому, що ці гроші повернуться не відразу і можливо, не у повному обсязі”, - говорить Валерій АСАДЧЕВ. Разом з тим він наголошує, що „лише держава, яка вкладає кошти в науковий розвиток, може серйозно розраховувати на свою конкурентоспроможність у сучасному світі”.

Щоб Україна не втратила свій шанс на гідне життя, свій науковий потенціал, В.АСАДЧЕВ пропонує створити за рахунок коштів місцевого бюджету „ризиковий фонд” для фінансування наукових досліджень та розробок”. Він також висловлює сподівання, що „до такої ініціативи долучиться і Державний бюджет”.

"Україна, і зокрема Київ, завжди славилися своїм потужним науковим потенціалом. На жаль, за останні роки через постійне недофінансування і відсутність перспектив багато науковців виїхали за кордон, а ті, хто залишився, мають мізерні статки і жодної можливості займатися наукою. Якщо держава допоможе науковцям заробити собі гроші, працюючи над прикладними науковими розробками, то вона не лише вирішить соціальні проблеми наукових працівників, але й простимулює власний розвиток”, - зазначив кандидат на посаду Київського міського голови від Українського Народного блоку Костенка і Плюща, заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Валерій АСАДЧЕВ під час зустрічі з працівниками київських НДІ.


Версія для друку На першу сторінку