>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/13/200712:02 PM

Степан ХМАРА: “Справа дисидента Тараса Зеленяка доводить, що Росія – дещо змінена копія тоталітарного СРСР»
“Справа ЗЕЛЕНЯКА в Росії свідчить про відновлення процесів проти дисидентів, які започатковані ще за радянської влади», - заявив представник Блоку “Рух-Українська правиця” від Української народної партії Степан ХМАРА. Так політик прокоментував перебіг судового процесу у Новосибірську проти етнічного українця Тараса ЗЕЛЕНЯКА, якого за коментарі до політичних подій в Україні та Росії на російськомовному форумі українського сайту www..proua.com обвинувачують у приниженні національної гідності росіян, а також - ствердженні «переваги українського народу над російським».
“Ця справа збігається з дисидентськими справами, які кваліфікували за статтею 190' КК РСФСР, - «розповсюдження свідомо помилкових суджень, які ганьблять радянський державний і суспільний устрій”, - коментує ситуацію ХМАРА. – За цією статтею дисидентів засуджували до ув’язнення, примусового лікування у психіатричних закладах або висилала з країни. Такими засобами радянська влада намагалась залякати тих, хто маєв особисту думку, відмінну від офіційної”. На думку політика, «справа ЗЕЛЕНЯКА зайвий раз підтверджує, що в Росії проявляється дедалі більше ознак радянського тоталітаризму, - обурливим є сам факт порушення прав на приватне життя без рішення суду з боку спецслужб Росії».
Як зауважує ХМАРА, «російська прокуратура, страшенно стурбована образами в бік росіян на українських форумах, за незрозумілих причин не помічає грубих образ з боку офіційних осіб та російських ЗМІ на адресу українців, грузин, чеченців та представників інших народів». “В Росії зараз спостерігається все більші прояви ксенофобії і в цьому контексті слід розглядати справу ЗЕЛЕНЯКА”, - зауважив Степан ХМАРА. “Якщо виходити з логіки “справи ЗЕЛЕНЯКА”, то російська прокуратура мала б у першу чергу взятися за журналіста ЛЄОНТЬЄВА, депутатів держдуми ЗАТУЛІНА та ЖИРИНОВСЬКОГО, які цілеспрямовано розпалюють міжнаціональну ворожнечу», наголошує політик. Той факт, що це не робиться, - свідчить: «нинішня Росія – дещо змінена копія СРСР, де правоохоронні органи завжди слугували режиму з метою встановити контроль над кожним громадянином особисто», вважає представник УНП. «Завдання України та міжнародної спільноти - чинити тиск на російське керівництво, вимагаючи демократичних змін”, - підсумував ХМАРА.

Довідково: 16 липня в суді Новосибірська оголосять вирок у справі Тараса ЗЕЛЕНЯКА, якого обвинувачують, згідно з 282 статті КК, у приниженні людської гідності за ознаками національності, мови та походження. Держобвинувачувачення вимагає стягнути з ЗЕЛЕНЯКА штраф обсягом 150 000 рублів. Відповідно до обвинувального висновку, з 2005 року Тарас ЗЕЛЕНЯК під псевдонімом «новосибірськ2» залишав на російськомовному форумі українського сайту www.proua.com свої коментарі до подій суспільно-політичного життя в Росії та Україні. Ці коментарі, на думку російської прокуратури, стверджують «перевагу українського народу над російським»и і є образливими. На початку 2006 року російська компанія-провайдер «Перша миля», послугами якої користувався Тарас ЗЕЛЕНЯК для виходу в інтернет, звернулася в ФСБ зі скаргою на висловлювання свого клієнта, що й стало приводом для порушення кримінальної справи. З квартири ЗЕЛЕНЯКА був вилучений системний блок комп’ютера, у якому зберігалися коментарі, для долучення до матеріалів справи.


Версія для друку На першу сторінку