>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/27/200510:42 AM

КИЇВ. З 24 вересня до 1 жовтня триває свято сучасної музики

Шістнадцятий міжнародний музичний фестиваль “Київ-мьюзик-фест”, що триває зараз у Києві, надав можливість всім шанувальникам музики протягом тижня насолоджуватися симфонічними, камерними, хоровими та джазовими концертами, в яких представлені твори сучасних композиторів. Так, у неділю “справжнім святом” називали слухачі виступ хорового колективу “Почайна” в Києво-Печерській Лаврі, де були представлені духовні твори сучасних українських композиторів. За відгуками тих, хто відвідав “піснеспіви”, “надзвичайне враження склали твори Володимира СТЕПУРКА: Київський розспів: “Услиши мя, Господи” та Благальна єпітім’я”. Самі хористи також виділяють творчість свого сучасника як одну з найцікавіших.

У творчості В.СТЕПУРКА дуже рельєфно позначається історична основа: він використовує старовинні одноголосні піснеспіви, “крючкові” (ще навіть не нотні) записи і дуже органічно вплітає їх у старовинну форму хорового церковного співу”, - говорить постійний співак капели, народний депутат України, голова Київської міської організації Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ. І зазначає: “Співати його твори непросто, але оскільки музика дуже красива, робити це хочеться”.

Сам композитор, у свою чергу, повідомив, що давно співпрацює з хором “Почайна” і дуже задоволений цією співпрацею: “Сьогодні таку музику співають в основному маленькі, камерні хори, але ж пишуться вони для таких хорових колективів як “Почайна”, і це надає творам зовсім інше звучання ”.

Володимир СТЕПУРКО розповів також, що пише не лише духовну музику: “У свій час мені було цікаво робити твори у блюзовому стилі, якісь напівжартівливі хорові твори”. Водночас він наголосив, що “навіть у цих простих речах завжди присутній серйозний підтекст”.

До речі, в останній день фестивалю,1 жовтня, у філармонії можна буде послухати кантату В.СТЕПУРКА на вірші Василя СТУСА у виконанні капели “Думка” з оркестром.


Версія для друку На першу сторінку