09/29/2004
1.08.2004 р. Інформація народного депутата України Георгія МАНЧУЛЕНКА про результати роботи за період п’ятої сесії Верховної Ради України з 3 лютого до 2 липня 2004 року
Будучи членом депутатської фракції “Наша Україна”, яку очолює Віктор Ющенко (партійна група Української Народної Партії), а також секретарем Комітету з питань національної безпеки та оборони, свою діяльність протягом пленарних засідань V сесії Верховної Ради України здійснював за такими основними напрямками:
І. Законодавча діяльність та робота в Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
Відстоював інтереси жителів виборчого округу № 203, Чернівецької області при прийнятті законів і постанов Верховної Ради України.
За звітний період, як секретар Комітету брав участь у розгляді і доопрацюванні проектів законів України, проектів постанов Верховної Ради України, зокрема:
1. Проекту Закону про реформування Збройних Сил України.
2. Проекту Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.
3. Проекту Закону про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про охорону секретної інформації у сфері оборони.
4. Проекту Закону про прийняття поправки до статті 1 Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію.
5. Проекту Закону про внесення змін до статті 17 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (щодо відстрочки від призову студентам).
6. Проекту Закону про організацію оборонного планування.
7. Проекту Закону про статус учасників міжнародних миротворчих операцій та їх соціальний захист.
8. Проекту Закону про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2004 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях.
9. Проекту Закону про скасування Закону України "Про схвалення рішення Президента України про направлення миротворчого контингенту для участі України у міжнародній миротворчій операції в Республіці Ірак."
10. Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про чисельність Збройних Сил України на 2000-2005 роки."
11. Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про Збройні Сили України" (щодо правового врегулювання застосування зброї і бойової техніки)
12. Проекту Закону про основні засади цивільного захисту.
13. Проекту Постанови про направлення на повторне перше читання проекту Закону України про доповнення до статті 8 Закону України "Про порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав."
14. Проекту Постанови про відкликання миротворчого контингенту України, направленого для участі у міжнародній миротворчій операції в Республіці Ірак.
15. Проекту Постанови про Звернення Верховної Ради України до Президента України з пропозицією про відкликання миротворчого контингенту України з Іраку.
16. Проекту Постанови про перебування українського військового контингенту в Республіці Ірак.
17. Проекту Постанови про створення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з вивчення гострої соціально-політичної ситуації в Автономній Республіці Крим.
18. Проекту Постанови про неприйнятність проекту Закону України про реформування Збройних Сил України.
19. Проекту Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки інформації про порушення посадовими особами органів державної влади України Конституції України та Закону України "Про розвідувальні органи України", про які заявив під час виступу в берлінській студії радіостанції "Німецької хвилі" генерал зовнішньої розвідки України, радник українського посольства в Німеччині Валерій Кравченко.
20. Проекту Постанови про парламентські слухання "Про стан та перспективи реформування Збройних Сил України" (7 квітня 2004 року).
21. Проекту Постанови про заслуховування Верховною Радою України інформації Голови Служби безпеки України щодо окремих питань організації діяльності розвідувальних органів України.
22. Проекту Постанови про затвердження Концепції реформування Служби безпеки України.
23. Проекту Постанови про відкликання українського миротворчого контингенту зі складу місії ООН у Сьєрра-Леоне.
24. Проекту Постанови про "День Уряду України" у травні 2004 року (18 травня 2004 року щодо умов зберігання зброї і боєприпасів в Міністерстві оборони України).
25. Проекту Постанови про заслуховування доповіді Міністра оборони України про забезпечення внутрішньої та зовнішньої безпеки держави у зв'язку жертвами українських військових в Іраку та надзвичайною ситуацією внаслідок пожежі на складах боєприпасів в Запорізькій області.
26. Проекту Постанови про заслуховування інформації Генерального прокурора України, Міністра оборони України, Міністра з надзвичайних ситуацій України та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи щодо з'ясування причин виникнення та ходу подолання наслідків надзвичайної події, що сталася 6 травня 2004 року у Запорізькій області.
27. Проекту Постанови про ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, що склалася внаслідок пожежі на військовій базі у с.Новобогданівка, Михайлівському та Мелітопольському районах Запорізької області.
28. Проекту Постанови про проведення закритого засідання Верховної Ради України з питань обговорення військово-політичної ситуації в Республіці Ірак та ризиків України у зв'язку з подальшим перебуванням у цій країні українського миротворчого контингенту.
29. Проекту Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про чисельність Збройних Сил України на 2000-2005 роки."
30. Проекту Постанови про "День Уряду України" у червні 2004 року (щодо підходів КМУ до виконання конституційних повноважень, здійснюваних ним у сфері оборони та заходів щодо зміцнення керівництва в системі Міністерства оборони України на основі принципів професіоналізму).
31. Проекту Постанови про заслуховування інформації Кабінету Міністрів України про виконання конституційних повноважень, здійснюваних ним у сфері оборони та заходи щодо зміцнення керівництва в системі Міністерства оборони України на основі принципів професіоналізму.
Приймав участь у зустрічах з членами делегацій парламентів, силових структур інших країн, зокрема:
брав участь, як член п остійної делегації Верховної Ради України в ПА НАТО,
(з 28 травня до 1 червня 2004 року) в роботі парламентської асамблеї НАТО (50-та весняна сесія, Братислава, Словаччина). На ній було ухвалено щодо України окрему заяву Постійного Комітету Парламентської асамблеї НАТО.
Зокрема, в ухваленій заяві зазначено, що ПА НАТО визнає прагнення України набути повноправного членства в Альянсі. З іншого боку, в заяві зазначено, що президентські вибори, які відбудуться в жовтня 2004 року, є екстраординарним випробовуванням влади України на шляху до утвердження демократії в нашій державі.
Нам дають зрозуміти, що якщо вибори в Україні не будуть прозорими, вільними та справедливими, то це може мати серйозні негативні наслідки для України.
Ухвалення відповідної заяви з приводу ситуації в Україні є досить серйозним сигналом, що НАТО, принаймні по лінії парламентського виміру, не залишає поза увагою Україну, оскільки до постійного комітету входить президент ПА НАТО, його заступники, голови Комітетів ПА НАТО, керівники постійних делегацій країн – членів НАТО.
У своєму виступі президент Парламентської асамблеї НАТО присвятив цілий розділ ситуації в Україні і зближення її з НАТО. Він говорив, що Україна може набути повноправного членства в НАТО в разі, якщо сама прагнутиме відповідати стандартам Альянсу. Інші делегати наголошували про важливість України для колективної системи європейської безпеки. В основному це Польща, країни Балтії, Словаччина.
Незважаючи на те, що Україна теж мала великі шанси бути запрошеною до Альянсу, на жаль, через дії влади, які спричинили затягування України до ЄЕП, грубі порушення під час довиборів різних рівнів, чергу України буде відкладено на пізніший термін. На мою думку, Україна буде запрошена до НАТО, на жаль, уже після Стамбульського самміту, скоріш за все, разом з Грузією.
9–14 липня у складі Оперативної групи Міністерства оборони України відвідав Ліван з метою на місці ознайомитися з діяльністю 3-го окремого інженерного батальйону Збройних Cил України, який у складі Місії тимчасових сил ООН у Лівані виконує завдання по розмінуванню території і здійсненню інженерних робіт.
Зустрічався з новим командувачем Місії ООН, який дав дуже високу оцінку діяльності нашого контингенту в Лівані. Зокрема, він підкреслив, що перебування нашого батальйону там є потрібним і необхідним, і не тільки зараз, а й у майбутньому.
Під час зустрічі із командуванням українського батальйону були порушені наболілі питання – зокрема, забезпечення українських саперів експериментальними зразками саперних фартухів для покращення рівня захищеності під час розмінування. Також порушувалося питання надання статусу учасників бойових дій тим миротворцям, які здійснюють розмінування.
Особисто побував на всіх позиціях, де проводить роботи з розмінування наш батальйон, зустрічався з військовими ганійського та індійського контингентів.
Був співавтором наступних законопроектів:
про внесення змін до статті 40 Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік” (реєст.№ 5209 від 03.03.2004 року);
про внесення змін “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб(реєст.№ 4487-1 від 11.06.2004 року);
Вніс пропозиції:
до проекту Закону України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення” (реєст.№ 4321 від 31.10.2003 року);
до проекту Закону України “Про реформування Збройних Сил України” (реєст.№ 5101 від 10.02.2004 року);
до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” (реєст.№ 3718-2 від 29.09.2003 року);
до проекту Закону України “Про основні засади цивільного захисту”
( реєстр.№ 5257 від 16.03.2004 року);
до проекту Постанови Верховної Ради України “Про чисельність Збройних Сил України на 2000-2005 роки.”
ІІ. Зустрічі з виборцями, розгляд звернень і скарг громадян.
Було направлено 397 депутатських звернень, зокрема до Президента України - 12, Прем’єр-міністра України - 57, центральних і місцевих органів виконавчої влади - 165, органів місцевого самоврядування - 84 , керівників підприємств та організацій - 79 щодо порушення Конституції та законів України посадовими особами, необхідності фінансової допомоги Чернівецькій області, а також щодо заборгованості по пенсіях та інших соціальних виплатах.
Безпосередньо у Кіцманському в/о № 203 мною та моїми помічниками-консультантами розглянуто 278 звернень.
Проводив прийоми виборців у всіх районах округу згідно графіка, що передбачений Верховною Радою України для роботи в окрузі. До мене особисто і до мого помічника - консультанта в Кіцманському районі звернулося 62 виборці. Звернення, які вирішено позитивно:
звернення Тодощука М.М. – жителя с. Оршівці стосовно матеріальної допомоги для хворого;
звернення Македона В.І. – жителя м. Кіцмань щодо виділення спонсорської допомоги на проведення газу;
звернення Царик І. – жительки с.Драчинці щодо питання про виготовлення державного акту на земельну ділянку;
звернення Вінтоника В.П. - жителя м. Кіцмань стосовно витребування довідки про встановлення кількості відпрацьованих днів в с/г підприємствах у районах Івано-Франківської області;
звернення пайовиків с.Зеленів стосовно виготовлення державних актів;
звернення Олевич М.В. - жительки с.Мамаївці стосовно проведення телефону;
звернення Семенюк М.В. – жительки с.Оршівці щодо виділення коштів на лікування;
звернення Жуківської І.І. - жительки м. Кіцманя стосовно приватизації житла;
звернення парафіян Свято-Покровської церкви с.Мамаївці;
колективне звернення – жителів с. Оршівці щодо повернення коштів за здану ВРХ.
Відвідав села Глиниця, Стрілецький Кут, Біла, Киселів, Ставчани. Піднімалися питання повернення заощаджень, виплати заборгованості по заробітній платі, благоустрою сіл.
У Вижницькому районі було прийнято 63 громадянина.
Звернення, які вирішено позитивно:
звернення Курика М.Д. – жителя м.Вашківці щодо надання матеріальної допомоги;
звернення Ватрича П.О. – жителя с. Іспас щодо виділення майнового паю;
звернення Макаренко П.О. – жителя с.Берегомет щодо невиплати заробітної плати;
звернення Содогурської В.Д. – жительки с. Лукавці щодо повернення викрадених грошей злочинцем.
звернення Девди В.Ф., Жоги М.М. – жителів с. Іспас, Данилюка М.В. – жителя м. Вижниця, Колотило Г.В., Фай І.С. – жителів с. Банилів щодо матеріальної допомоги;
Відвідав Берегомет, Вашківці, Виженка, Мигове, Фальків. Піднімалися питання благоустрою сіл, зокрема забезпечення електроенергією с. Фальків.
Працював у Путильському районі. За звітний період поступило 107 звернень від громадян. Вирішено позитивно:
звернення Троїцького В.І. - жителя смт Путила щодо виділення лікувальної путівки у санаторій;
звернення Лазар С.Ф. – жительки с.Селятин та Григоряка П.І. - жителя смт Путила щодо оплати за протезування;
звернення Мідок О.І. – жительки с.Яблуниця щодо призначення пенсії;
звернення Мигуца П.Т. – жителя смт Путила щодо матеріальної допомоги;
звернення Григоряк П.І. – жителя смт Путила щодо безкоштовного протезування;
звернення Різака М.Д. – жителя смт Путила щодо питання фінансової допомоги на ремонт житла;
колективне звернення с. Розтоки щодо виділення лісодеревини;
Відвідав села Сергії, Плоска, Руська, а також прикордонні населені пункти району. Передано м’які іграшки для дошкільних закладів.
Було організовано концерт зірок української естради до традиційного свята “Вихід на полонини.”
До мене особисто і до моїх помічників - консультантів в Сторожинецькому районі звернулося 69 виборців. Звернення, які вирішено позитивно:
звернення Никифоряк В.І., Доненфельда Д.С. – жителів м. Сторожинець щодо надання матеріальної допомоги;
звернення Никифоряка Т.Г. – жителя с. Стара Жадова щодо одержання житлового паю в ЗАТ “Буковина”;
звернення Лутанюка С.О. – жителя с. Нові Бросківці щодо питання допомоги у виплаті боргу ліквідатору Чорнобильської АЕС;
звернення Крухольського М.М. – жителя м. Сторожинець щодо виділення коштів на лікування очей;
звернення Демидюк А.В. - м. Сторожинець щодо виділення коштів на лікування;
звернення Маковея Д.І. – жителя с. Тисовець щодо встановлення телефонного зв’язку.
Відвідав села Кам’яна, Михальча, Панка, Заволока, Великий Кучурів. Піднімалися питання благоустрою сіл, забезпечення с.Заволока питною водою, а також занепокоєність жителів с. Кам’на близьким сусідством зі складом ракетно-артилерійського озброєння (РАО). На мій депутатський запит Прем’єр-міністра України № 2693-11 від 08.06.0р.щодо названого питання надійшла відповідь за № 300/Дз-468 від 06.07.2004 р. за підписом ТВО Начальника Генерального штабу ЗС України П.О.П’ятибрата, в якій повідомляється, що питання потребує певного часу для всебічного аналізу та визначення реальних шляхів урегулювання наявних проблем.
Інші звернення жителів мого виборчого округу знаходяться в роботі та під постійним моїм контролем і моїх помічничників-консультантів.
Хотілося б, щоб над вирішенням проблем місцевого характеру активніше працювали і депутати місцевих рад (обласної, районних, міських, селищних, сільських).
Брав участь, якщо була можливість, у засіданнях сесій обласної ради та районних рад.
Мною було направлено 41 депутатський запит, зокрема із таких питань:
до Голови Служби безпеки України, Прокурора України, Міністра внутрішніх справ України за №№ 2465-5 від 20.02.04р. щодо незаконного продажу 25 га землі на території міжнародного державного аеропорту “Бориспіль”;
до Голови Чернівецької обласної державної адміністрації № 2608 від 17.03.04 р. щодо інвестування об’єктів соціально-культурного призначення за рахунок державного бюджету на 2004 рік;
до Прем’єр-міністра України № 2567 від 03.03.04р. щодо заборгованості перед товаровиробниками за зданий молодняк великовагових кондицій в Кіцманському в/о № 203 Чернівецької області;
до Генерального прокурора України № 2605 від 16.03.04р. щодо порушення Конституції та Законів України посадовим особами прокуратури Чернівецької області;
до Прем’єр-міністра України № 2621 від 25.03. 04р. щодо випуску 24-томного зібрання українських народних казок Зінчука Миколи Антоновича;
до Прем’єр-міністра України № 2662 від 22.04. 04р. щодо фінансування ХІІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю у селищі Путила Чернівецької області;
до Прем’єр-міністра України № 2604 від 16.03.04р. щодо надання житла військовослужбовцям запасу розформованої військової частини А-0267 в м. Сторожинець Чернівецької області;
до Прем’єр-міністра України № 2645 від 14.04. 04р. щодо встановлення засобів обліку теплової енергії у наявному житловому фонді;
до Прем’єр-міністра України № 2639-2 від 21.05.04р. року щодо виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 276 “Про реалізацію статті 49 Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік”;
до Прем’єр-міністра України № 2365-7 від 21.05.04 року щодо додаткового виділення коштів на ремонт автомобільної дороги на перевалі “Шурден” Путильського району Чернівецької області;
до Голови Верховної Ради України, до Голови Служби безпеки України № 2695 від 18.05.04р. щодо порушення п.3 ст. 19 Закону України ”Про статус народного депутата України” Службою безпеки України стосовно надання інформації народному депутату України, яка потрібна йому для використання в роботі;
до Прем’єр-міністра України, до Генерального прокурора України № 2680 від 11. 05. 04 р. щодо порушення статті 1 Закону України “Про чисельність Збройних Сил України на 2000-2005 роки”;
до Прем’єр-міністра України № 2681 від 09.04.04р. щодо укладення угод та договорів на будівництво житла для військовослужбовців Збройних Сил України у м. Києві;
до Начальника Генерального штабу Збройних Сил України № 2687 від 07.05.04 р. щодо незаконності скорочення чисельності особового складу та працівників Збройних Сил України;
до Прем’єр-міністра України № 2620 від 25. 03. 04р. щодо виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів по Кіцманському в/о № 203;
до Голови Верховної Ради України, до Генерального прокурора України, до Прем’єр-міністра України щодо неправомірних підстав засекречування Постанов Кабінету Міністрів України №№ 509, 510, які стосуються виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів та здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та інших аварійних об’єктах комунальної власності у 2004 році від 19 квітня 2004 року, під грифом “Не для друку,” а також порушення статей 24, 95 Конституції України та статті 58 Закону України “Про Державний бюджет на 2004 рік,” які не допускають дискримінації за політичними, релігійними та іншими переконаннями та вимагають погодження розподілу із народними депутатами України;
до Прем’єр-міністра України № 2694 від 18.05.04р. щодо надання переліку виборчих округів, згідно Постанов Кабінету Міністрів України №№509, 510, які стосуються виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів та здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та інших аварійних об’єктах комунальної власності у 2004 році від 19 квітня 2004 року, а також суми грошових коштів, зазначених для них;
до Голови Рахункової палати № 1720 від 28.05. 04 р. щодо Постанов Кабінету Міністрів України №№ 509, 510, які стосуються виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів та здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та інших аварійних об’єктах комунальної власності у 2004 році від 19 квітня 2004 року, які є порушенням статей 24, 95 Конституції України, які не допускають дискримінації за політичними, релігійними та іншими переконаннями;
до Прем’єр-міністра України № 2665-3 від 28.05.04р. щодо виконання розділу ІV ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ УТВЕРДЖЕННЯ УКРАЇНИ ЯК ТРАНЗИТНОЇ ДЕРЖАВИ Закону України «Про Комплексну програму утвердження України як транзитної держави у 2002-2010 роках,» зокрема про підготовку проекту і побудову обхідної залізничної колії, передбачену цим Законом, між станціями Мамалига (Новоселицький район) - Ларга (Кельменецький район) Чернівецької області з метою забезпечення національної безпеки України та удосконалення переміщення транзитних вантажів;
до Прем’єр-міністра України № 2693-11 від 08.06.04р. щодо неналежного зберігання боєприпасів на складі ракетно-артелирійського озброєння (РАО), який знаходиться біля сіл Кам’яна та Снячів Сторожинецького району Чернівецької області;
до Прем’єр-міністра України, до Голови Антимонопольного комітету України № 2740 від 22.06. 04 року щодо необґрунтованого підвищення цін Департаментом державної автоінспекції МВС України на отримання свідоцтв про закінчення курсів водіїв транспортних засобів;
до Прем’єр-міністра України № 2741 від 22.06.04 р. щодо негативного впливу стічних вод Луганського експериментального заводу на якість води в криницях жителів сіл Ревно, Бурдей та Стрілецький Кут Кіцманського району Чернівецької області;
до Прем’єр-міністра України № 2744 від 22.06.04 р. щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати в Чернівецькій області;
до Міністра оборони України № 2759 від 01.07.04 р. щодо недопущення знищення Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Зокрема з них вирішено: №№ 2605, 2621, 2639-2, 2662, 2687;
в стадії вирішення: №№ 2608, 2665-3, 2693-11, 2694, 2695, 2741;
потребують повторного звернення: №№ 2621, 2645, 2465-5, 2365-7, 2681.
На всі інші депутатські запити було отримано “відписки”, які не вирішують поставлених питань.
Це засвідчує, що виконавча влада не завжди адекватно реагує на питання, які порушуються в депутатських запитах та законодавчих пропозиціях.
Мною було запропоновано передбачити суму в розмірі 7880, 0 тис. грн. на капітальні вкладення по виборчому округу № 203 (субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів у 2004 році) та зробити наступний розподіл грошових коштів:
Вижницькому району в розмірі – 2280, 0 тис. грн.;
Кіцманському району в розмірі – 3950, 0 тис. грн.;
Путильському району в розмірі – 700, 0 тис. грн.;
Сторожинецькому району в розмірі – 950, 0 тис.грн.
Постанови Кабінету Міністрів України №№ 509,510, які стосується виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів та здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та інших аварійних об’єктах комунальної власності у 2004 році від 19 квітня 2004 року не передбачають виділення зазначених коштів.
Таким чином, Кабінет Міністрів України на чолі з В.Януковичем не врахував мої пропозиції, грубо порушуючи чинне законодавство України. Це яскраво показує, як Уряд “піклується” про громадян та ігнорує їхні інтереси. На мої запити з цього приводу Генеральна прокуратура України надсилає відписки, що це не в її компетенції. Виходить, що Уряду дозволено порушувати Конституцію, творити беззаконня і за це йому нічого не буде.
Як секретар Комітету інформував громадськість через засоби масової інформації про основні напрямки законопроектної роботи Комітету, з проблем реформування Збройних Сил України, соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, удосконалення правової бази з питань національної безпеки і оборони.
Мною опубліковано статті: “АРМІЯ ХХІ СТОЛІТТЯ, або кому потрібна соціальна і політична напруга через знищення Збройних Сил України” в газеті “Без Цензури” від 14-20 травня 2004 р., “Кому потрібне соціальне і політичне напруження через знищення Збройних Сил України?” в газеті ”Народне слово” №№ 16, 17 квітень - травень 2004 р., “Армійська реформа, чи руйнація війська?” в газеті “Українське слово" від 2-8 червня 2004 року.
“За ініціативи Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України та Міністерства оборони України в парламенті з'явився законопроект «Про реформування Збройних Сил України» (реєстр. № 5101 від 10.02. 2004 року), який передбачає скорочення армії на 80 тисяч цього року та на 75 - наступного.
Під гучною назвою реформування Збройних Сил відбувається практично скорочення та руйнація українського війська
Руйнуються Збройні Сили України як через внутрішні проблеми, так і завдяки ряду навмисних заходів політичного і військового керівництва.
Так, скорочення відбувається: розформовують військові частини, людей відправляють або на пенсію, або на інше місце служби, а дехто взагалі без пенсії залишається” - йдеться в згаданих статтях.
Надав коментарі пресі щодо Мелітопольської трагедії (пожежа на складі боєприпасів), яка відбулася 6 травня 2004 року. Зокрема, було зазначено: “Нам мають надати найповнішу інформацію щодо Мелітопольської трагедії. Міжвідомча урядова комісія має вивчити не тільки обставини, що призвели до катастрофи, але й невідкладно провести обов‘язкову інвентаризацію усіх бойових частин та всього обладнання, що перебуває на балансі збройних сил. Вжити заходи з підвищення рівня безпеки.”
Опублікований був матеріал “Якщо хочемо жити заможно, треба підтягнутися до стандартів західної демократії” в парламентській газеті “Голос України” від 02.06.2004 р. Зокрема, було наголошено, що я був і залишаюся переконаним прихильником європейського та євроатлантичного вибору України. Якщо хочемо жити заможно, як західні держави, то треба підтягнутися до стандартів західної демократії, Євросоюзу та НАТО.
ІІІ. Робота на пленарних засіданнях протягом V сесії Верховної Ради України.
У Верховній Раді України без поважних причин не пропустив жодного пленарного засідання сесії Верховної Ради України.
Брав участь майже у всіх засіданнях фракції “Наша Україна”, а також партійної групи Української Народної Партії.
Відсутність була пов’язана з офіційними відрядженнями або хворобою.Виступив у ході пленарних засідань V сесії – 14 разів, зокрема, з таких важливих тем:
щодо конституційної реформи, зокрема, у своєму виступі на пленарному засіданні Верховної Ради України 8 квітня 2004 року, виголосив:
“Шановний голово, шановні колеги! Я приймав Конституцію в 1996 році і я пишаюся тим, що є співавтором цієї Конституції. Міжнародні інституції, Рада Європи, Венеціанська комісія дала найвищі оцінки Українській Конституції зразка 1996 року. І всі це визнавали і визнають. Але влада на чолі з Президентом України не дозволила збалансувати гілки влади. Ми не прийняли Закон "Про Кабінет Міністрів України", який багаторазово ветувався. Ми не прийняли Закон "Про Тимчасові слідчі комісії" - ветувався. Ми не прийняли Закон “Про імпічмент Президента України” – теж ветувався. Ми не прийняли інші закони, які би на виконання нині діючої Конституції зробили нормальним баланс гілок влади. То хто в цьому винен? Винен парламент чи винна та влада, яка не дозволила цього зробити?!
І Олександр Олександрович Мороз, який на той день, на той час був Головою парламенту, дуже добре про ці всі речі знає: що Конституція 1996 року є європейською! І для того, щоб вона надалі функціонувала, треба прийняти кілька законів, які б збалансували стосунки між гілками влади. Так давайте це нормально і спокійно зробити, а не гвалтувати парламент, не лихоманити всю країну, вже майже два роки після внесення так званих конституційних ініціатив. Ми забули про те, що люди погано живуть. Ми знаємо, що ви, вірніше уряд Януковича, зменшив розмір мінімальної зарплати. Пенсії мізерні на сьогоднішній день, зарплати нікудишні. Замість того, щоб вирішувати соціальні питання, ми майже два роки колотимо суспільство і парламент, з тим щоб залишити при владі нині існуючі фінансово-олігархічні клани.
Шановні друзі, шановні українські виборці. Щоб ви знали, що влада нині діюча, вона байдужа до ваших проблем. Ті люди, які у Верховній Раді відстоюють так звану конституційну реформу, байдужі до ваших проблем, їм не треба, щоб підвищити вам мінімальну зарплату, їм не треба, щоб підвищити пенсію, не треба, щоб розвивалося виробництво. Їм треба зберегти при владі існуючі фінансово-олігархічні клани.
І тільки ми разом з вами, якщо ми не будемо байдужими, вийдемо всі на вулиці і скажемо "Ні!" олігархічно-фінансовим кланам при владі, "Ні!" нині діючому режиму, "Ні!" тим, хто зараз у Верховній Раді хоче зробити фактично державний переворот. Тільки ми разом з вами не допустимо того, що зараз відбувається в українському суспільстві, в Українській державі. Люди, будьмо пильними, не даймо здійснити державний переворот! Разом ми переможемо. Разом з "Нашою Україною" до перемоги!!!”
04.06.2004 року мною було виголошено на пленарному засіданні Верховної Ради звернення групи жителів села Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області до Президента України:
“Шановний Леоніде Даниловичу, до вас звертаються жителі Чернівецької області, Кіцманського району, села Мамаївці, мої виборці з таким питанням. Чому "Наша Україна", отримавши більшість, залишилась в меншості? Тому, що парламент під керівництвом Президента Леоніда Кучми перекреслив цей вибір народу.
Влада все переробила, зменшивши пенсії, зарплати і за наші гроші, купляючи депутатів, зробила собі парламентську більшість. Але для чого були вибори, розтрачені величезні гроші. Ви, панове керівництво, плюєте на цей бідний народ, бо "ситий голодного не розуміє".
Ви маєте мільярди в банках, напевно, і наші заощадження в ваших кишенях, а нам від пенсії до пенсії на хліб не вистачає. Не перекручуйте вимоги "Нашої України". Не підбирайте людей, щоб наговорювали на Віктора Ющенка, бо народ усе бачить.
За 12 років ви нічого доброго не зробили по Конституції. А зараз для чого придумуєте конституційну реформу? Та щоб вас ніхто не міг зняти з трону. Вам байдуже, як живе народ України. Скільки дітей, як сироти, чекають на своїх родичів з-за кордону, скільки сімей розпалося, скільки стареньких немічних людей залишилися самотні, щоб діти заробили на прожиток за кордоном. Де наші фабрики, заводи? Усе продали, і гроші забрали. Вам Бог такого знущання не простить.
Янукович обіцяв пенсії добавити на 20-30 відсотків. Телебачення, радіо, преса на всю Україну заявили, що пенсія буде більша, а добавили чотири гривні. Брехуни, де ваша совість? Янукович обіцяв ціну на хліб знизити. Де його обіцянка? Але ви за це не думаєте, бо ви не голодні і не голі. Ви тільки думаєте, як Віктора Ющенка позбутися і придумуєте всякі інтриги проти нього. Бо ви знаєте, що Віктор Ющенко - людина чесна, добросовісна, справедлива, побожна, такого керівника треба в Україні.
Народ України усе бачить і все розуміє. Хоч ви сприймаєте народ за бидло. На все є кінець. І ми надіємося на Бога. З Богом докажемо силу, і він розтопче гнобителів наших. Так говорить Біблія”. Всього 24 підписи.
16.06.2004 року. Виступ щодо приватизації “Криворіжсталі.”
“Шановний Голово! Шановні колеги! Всі прекрасно бачать, що сьогодні відбувається в українському суспільстві: так звана прихватизація “Криворіжсталі”, розбазарювання надзвичайно прибуткових підприємств, які перебувають в державній власності, прикарманювання десятків мільярдів гривень олігархами, що хочуть спрямувати ці гроші на виборчу кампанію провладного кандидата у президенти. Те, що оголосили в засобах масової інформації, це просто насміхання над рядовими громадянами нашої держави. Розкрадають на десятки мільярдів гривень, а кажуть, що до бюджету надійде 4 мільярди гривень. В той же час ми просто-напросто забуваємо, що були пропозиції, у тому числі від іноземних інвесторів, які перевищували ціну, за якою продано "Криворіжсталь" у два, у три рази. Ніхто про це не говорить. Кланам віддали на відкуп найприбутковіший об'єкт України напередодні президентських виборів і думають, що так воно зійде з рук. Я вважаю, що це питання має бути розглянуте по суті, і фракція "Наша Україна" категорично вимагає на розгляді його у сесійній залі. Ми не маємо морального права закривати на все це очі і повинні надати належну оцінку діям уряду, який приймав цей поточний бюджет, від якого люди стогнуть, і який надалі хоче керувати країною в ручному режимі.”
А також виступав із питань, які стосувалися фінансування об’єктів за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів у виборчому окрузі № 203 та в цілому у Чернівецькій області на 2004 рік, фінансування програми інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп’ютеризації сільських шкіл, Мелітопольської трагедії (6 травня 2004 року), перебування українських миротворців в інших країнах, реформування Збройних Сил України.
Дорогі друзі!
Ми не можемо витрачати свій час на сварки та інтриги. Ми не повинні собі цього дозволяти в повсякденному житті, а особливо у передвиборчий період. З настанням виборчої кампанії Президента України із засобів масової інформації, підпорядкованих владі, потече ріка бруду на опонентів. Такий у них стиль ведення кампаній. Однак марні їхні намагання. Люди розберуться хто є хто.
В главі І послання Святого апостола Павла до Тита говориться:
“Багато бо є неслухняних, марнословів, звідників;
Їм треба уста затуляти: вони цілі доми баламутять, навчаючи чого не належить, для зиску брудного... бувши бридкі й неслухняні і до всякого доброго діла нездатні.“
Для пересічного громадянина – велике щастя, коли на чолі держави перебуває людина, яка творить добро для народу. Народ має обрати такого Президента України, щоб ніколи не пожалкувати за цим вибором.
Віктор Ющенко своїми діями довів, що він гідний такого вибору.
Президент і Народ. Вони повинні діяти спільно, і тоді результат не примусить себе чекати.
Враховуючи існуючий розвал, ця робота буде тяжкою як для рядового громадянина, так і для Президента. Але, тільки у спільній праці ми зможемо успішно подолати всі негаразди, які накопичилися до цього часу.
В нашій історії неодноразово підносила голову спокуса матеріалізму, споживництва, бездуховності, щоб отруїти здорову, християнську за своєю суттю душу народу. Проте народ в скрутні хвилини завжди виявляв справжню мудрість і надавав перевагу християнським вартостям. Це рятувало його і додавало життєвих сил. Сподіваємося, що так буде і тепер.
Нехай звершиться воля Бога і українського народу. Україні – народного Президента!
Щиро Ваш, Георгій Манчуленко
|